Koszykarski Śląsk lepszy od Polonii

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2012-10-07 11:17 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Śląsk po pierwszej kwarcie prowadził 34:14 i wydawało się, że kolejne odsłony będą dla gospodarzy tylko spacerkiem. Zamiast tego z każdą kolejną minutą mecz
robił się coraz ciekawszy. Wrocławianie, którzy rozpoczęli świetnie w defensywie (ponad 4 minuty bez straty punktu z gry), w drugiej kwarcie dali sobie rzucić aż 21 „oczek”. Podopiecznym Tomasza Jankowskiego brakowało także dokładności w ataku, gdzie zaliczyli wtedy 10 strat (przy tylko jednej w pierwszej odsłonie).

Mimo tych problemów Śląsk schodził do szatni prowadząc 43:35. W trzeciej kwarcie jednak nadal lepiej spisywali się gracze z Przemyśla, którzy wyszli nawet na pierwsze prowadzenie i przed decydującą odsłoną mieli dwupunktową przewagę- 55:53.

W czwartej kwarcie Polonia powiększyła swoją przewagę nawet do czterech „oczek” i na niespełna 5 minut przed końcem goście byli lepsi- 66:62. Potem punktował jednak tylko Śląsk, kończąc mecz serią 13:0 w czym duży udział mieli Adrian Mroczek-Truskowski i Norbert Kulon, trafiając ważne rzuty za trzy. Wrocławianie zresztą w całym meczu bardzo dobrze rzucali zza łuku, trafiając 11 z 22 rzutów dystansowych.

Śląsk po tym zwycięstwie awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Za tydzień WKS zmierzy się w hali Orbita ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

Śląsk Wrocław 75:66 Polonia Przemyśl (34:14, 9:21, 10:20, 22:11)

Punkty dla Śląska: Diduszko 17 (10 zbiórek), Mroczek-Truskowski 17, Kikowski