DRJ: maraton MTB

Marek Obszarny | Utworzono: 2010-08-14 19:38 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
DRJ: maraton MTB - Fot. Leszek Kwiecień
Fot. Leszek Kwiecień

Najłatwiejsza była oczywiście trasa najkrótsza - według organizatorów mógł ją przejechać każdy,  kto na rowerze siedział chociaż raz i miał kask na głowie. Patrząc na przyjeżdżających zawodników – zmęczonych i ubłoconych od stóp do głów – chyba tak łatwo wcale nie było. Wszyscy na mecie byli jednak uśmiechnięci, a zawodniczki, których na starcie pojawiło się aż 102 zapewniały, że błoto na buziach im nie przeszkadza, bo… wyśmienicie działa na cerę. Pierwsi z dystansu HARO wjechali na lotnisko jeleniogórskiego aeroklubu nieco ponad godzinę po starcie. Najszybszy był Dawid Bujalski, który zwyciężył w kategorii M1 – czyli zawodników do 18 lat i został Mistrzem Polski w OPEN na 29 kilometrów.

Na dystanse MEGA i GIGA zdecydowali się ci najbardziej doświadczeni, a trzeba podkreślić, że w wyścigu wystartowali czołowi zawodnicy w tej dyscyplinie – między innymi faworyt - Marek Gliński, który jak się spodziewano wywalczył tytuł Mistrza Polski na dystansie 93 km. Amatorzy mogli więc nie tylko podziwiać najlepszych, ale także się z nimi zmierzyć. Zabrakło tylko oczekiwanej tu Mai Włoszczowskiej.
Trasy były niezwykle męczące i wymagające dobrego przygotowania, liczne, długie podjazdy i kilka wąskich, kamienistych zjazdów. Tu trzeba było dobrze rozłożyć siły. Na szczęście pogoda sprzyjała zawodnikom, nie było upałów i nie padało. 

Kiedy zawodnicy ścigali się na trasie organizatorzy zadbali o najmłodszych cyklistów. Przygotowano dla nich Mini Bike Maraton. Zmaganiom towarzyszył doping rodziców, a wszyscy mali - przyszli Mistrzowie Polski- zostali nagrodzeni. (Ze szczegółowymi wynikami można się zapoznać na stronie: http://bikemaraton.com.pl)

Dolnośląski Rozkład Jazdy Radia Wrocław  kibicował wszystkim cyklistom, szczególnie tym, którzy do mety dotarli mimo kłopotów ze sprzętem – niosąc rowery na plecach. Puchary, medale i nagrody rzeczowe rozdano w 35 kategoriach. Każdy z uczestników Bike Maratonu i Mistrzostw Polski otrzymał pamiątkową koszulkę zawodów – niektórzy mają już pokaźną kolekcję z poprzednich lat.

W Jeleniej Górze przygotowano kolejną świetną rowerową imprezę, którą uczestnicy i kibice będą z przyjemnością zapewne jeszcze długo wspominać.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.