Idealny sport dla seniora? Nordic walking!

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-11-02 09:28 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Idealny sport dla seniora? Nordic walking! -

W najbliższą środę, 7 listopada, organizator programu „Dolnośląski Senior w Formie” oraz firma Acteam zapraszają wrocławskich seniorów na zajęcia nordic walking, czyli coraz popularniejszych marszów z kijkami.

– Nordic walking odciąża stawy, poprawia krążenie krwi i ogólną wydolność organizmu – mówi instruktor Marcin Wroński z Acteam. - Jest to idealne rozwiązanie dla seniorów, którzy chcą pozostać aktywni. Wiele osób próbuje swoich sił w nordic walkingu, ale robią to niewystarczająco efektywnie – chcemy im pokazać podstawowe zasady tej aktywności - dodaje.

Acteam to grupa instruktorów, którzy jako pierwsi wprowadzili zajęcia nordic walking we wrocławskich parkach. Od 7 lat promuje ten rodzaj aktywności i przeszkoli ponad 1500 osób. Treningi przez nich prowadzone skupiają się profilaktyce zdrowotnej i kształtowaniu sylwetki.

Pierwsze zajęcia odbędą się 7 listopada o godz. 10.00 w Parku Południowym (start na parkingu przy ul. Waligórskiego, obok pomnika Chopina). Kolejne odbywać się będą w każdą listopadową środę:

14.11. w Parku Zachodnim (start o godz. 10.00 po lewej stronie parkingu przy hotelu Orbita przy ul. Wejherowskiej 34),

21.11. w Parku Grabiszyńskim (start o godz. 10.00 na parkingu przy Pomniku Żołnierzy Wojska Polskiego przy ul. Grabiszyńskiej),

28.11. w Parku Szczytnickim (start o godz. 10.00 na parkingu przy ul. Mickiewicza).

Uczestnicy treningów nie muszą posiadać własnych kijków, zapewnią je organizatorzy. Zajęcia w ramach programu „Dolnośląski Senior w Formie” są bezpłatne. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy.

Więcej informacji oraz formularze zapisu na www.seniorwformie.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.