AZS okazał się lepszy od Turowa

| Utworzono: 2012-11-18 06:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

AZS Koszalin wykorzystał atut własnej hali i zwyciężył PGE Turów 85:79 w spotkaniu 8 kolejki TBL. Po meczu zespół Miodraga Rajkovicia podkreślał, że poległ w Koszalinie przez fatalną pierwszą kwartę. Choć jej początek był udany dla zgorzelczan, później AZS grał doskonale uzyskując po 10 minutach 12 punktów przewagi.

Turów wielokrotnie w spotkaniu był bliski odrobienia straty. Za każdym razem jednak licznik zatrzymywał się na -4, czy -3 punktach. Na więcej zespołu ze Zgorzelca nie było stać.

Zawiodła egzekucja, rozegranie i przede wszystkim obrona. W tym ostatnim elemencie zgorzelczanie zagrali najsłabsze spotkanie w sezonie ekstraklasy. Trzeba też oddać gospodarzom, że w sobotni wieczór byli wybitnie dysponowani. Rzuty za 3 punkty były ich najmocniejszym atutem, z którego przy każdej okazji umiejętnie korzystali.