Znajdź się wśród życzliwych

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-11-20 16:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Znajdź się wśród życzliwych - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Płyty między innymi Ram Cafe 7 z autografem Piotra Bartysia, koszulki i gadżety z autografami gwiazd. Kolacja z Kingą Preis czy trening z Pawłem Rańdą. I wreszcie medal mistrzowski Śląska Wrocław i stół do piłkarzyków z Euro 2012. Od 21 listopada, w Dzień Życzliwości, będzie można kupić te przedmioty na aukcjach charytatywnych na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci.

- Aukcje to świetna okazja, aby nabyć ciekawy prezent na święta Bożego Narodzenia i jednocześnie pomóc naszym podopiecznym. Każdy kupujący oprócz unikalnego przedmiotu otrzyma od nas specjalne podziękowanie – mówi Beata Hernik-Jaszewska, doradca zarządu ds. PR Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Wśród prawie stu przedmiotów, które pojawią się w tym roku na aukcjach, znajdziemy wiele gadżetów sygnowanych przez sportowców, artystów i inne znane osobistości, eleganckie drobiazgi, sztukę oraz karnety na różne wydarzenia.

Aukcje, podobnie jak w zeszłym roku, będą prowadzone za pośrednictwem serwisu Allegro. Pierwsze pojawią się 21 listopada, w Dzień Życzliwości. Potrwają do 21 grudnia.

Wszystkie licytacje będzie można znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę Allegro „DŻ2012”, czyli skrót od Dnia Życzliwości. Na stronie zyczliwosc2012.terazwroclaw.pl wolontariusze Hospicjum będą na bieżąco informować, jakim zainteresowaniem cieszą się aukcje. Dowiemy się też, kto prowadzi w wyścigu po medal mistrzowski Śląska i stół do piłkarzyków z Euro 2012, które mają największe szanse na stanie się tegorocznymi hitami.


- Mamy nadzieję, że stół stanie w pokoju socjalnym jakiejś wrocławskiej firmy, która miłość do piłkarskiej rozrywki połączy z chęcią pomagania innym. Mistrzowski medal Śląska Wrocław będzie natomiast świetną ozdobą firmowego lub prywatnego gabinetu – zapewnia Beata Hernik-Jaszewska.

W zeszłym roku ogromnym powodzeniem cieszyły się koszulki z autografami muzyków i sportowców, medal wicemistrzowski Śląska, grafiki i obrazy. Duże zainteresowanie wzbudzał też wyjątkowy bilet wstępu na dwuosobowe karmienie lemurów we Wrocławskim ZOO, który został sprzedany za 400 zł.

To trzecia edycja przedświątecznych aukcji charytatywnych dla domowego hospicjum dla dzieci, jedynego na Dolnym Śląsku. W zeszłym roku sprzedano niecałe 120 przedmiotów za kwotę około 11 tysięcy złotych. W tym roku przedmiotów będzie prawdopodobnie mniej, ale znajdzie się więcej pozycji o cenie wywoławczej powyżej 50 złotych. Tym wszystkim, którzy będą chcieli wesprzeć fundację mniejszą kwotą, na stronie zyczliwosc2012.terazwroclaw.pl zostanie udostępniona aplikacja do przelewów internetowych.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.