"Męczarnie" z Polpharmą

| Utworzono: 2012-12-08 10:44 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

5 wygranych, 0 porażek - koszykarze PGE Turowa Zgorzelec pozostają niepokonani we własnej hali w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. 5 zwycięstwo kosztowało ich jednak niespodziewanie sporo zdrowia.  To był bardzo ciężki mecz. Od pierwszych minut było widać, że gospodarze nie są odpowiednio skoncentrowani na "Kociewskie Diabły".

Inauguracyjną kwartę Turów wygrał 21:20, po pierwszej połowie prowadził 40:36. W trzecich 10 minutach uzyskał wyraźną przewagę i zdawać by się mogło, że emocje w tym starciu skończyły się po 3/4 meczu. Goście jednak pokazali charakter. Świetnie wypadł lider przyjezdnych Ben McCauley, który momentami w pojedynkę "ciągnął"
grę. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem był remis po 75. Piłka trafiła do Djordje Micicia, który ładnym rzutem z półdystansu zdobył zwycięskie punkty.

Spotkanie przeciwko Polpharmie znów pokazało, że koszykówka to sport drużynowy, nie miejsce na tylko indywidualne popisy. Przed tygodniem Walter Hodge zdobył dla Stelmetu w Zielonej Górze aż 35 punktów - wygrał jednak Turów. Tym razem 31 oczek dla klubu ze Starogardu Gdańskiego rzucił Ben McCauley - ponownie jednak górą była "zespołowość" Turowa.

Mało szans od Miodraga Rajkovica otrzymał Vukasin Aleksić, a szkoda. Serb rozegrał ostatnio dwa bardzo dobre mecze i zamiast nabrać pewności siebie w kolejnym starciu, pójść za ciosem, to większość czasu oglądał spotkanie z ławki rezerwowych. Długo grał za to Djordje Micić. Choć zdobył zwycięskie punkty, łącznie uzyskał dla Turowa 15 oczek, zapisał na swym koncie 6 asyst - to lepiej gra zgorzelczan wygląda z Aleksiciem na jedynce. Micić zbył długo przetrzymuje piłkę, jest zbyt dużym indywidualistą. Jeżeli jednak zmieni nieco sposób swojej gry, o to może być trudno, też będzie ważnym ogniwem układanki Rajkovicia.

PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 77:75 (21:20, 19:16, 23:16,