Wygrana Turowa w hali mistrza

| Utworzono: 2013-01-13 08:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zgorzelczanie, po jednym ze swoich najlepszych występów w rozgrywkach, pokonali w Gdyni Asseco Prokom 90:77 i zrewanżowali się za porażkę w pierwszym meczu sezonu zasadniczego.

Wynik jest zaskakujący, tak samo jak gra i jednych i drugich. Turów w sobotni wieczór był fantastycznie dysponowany, gospodarze momentami grali tak, jakby spotkali się wspólnie pierwszy raz na parkiecie.

Ekipa Miodraga Rajkovicia wystąpiła mocno osłabiona. Zabrakło w Trójmieście Vukasina Aleksicia, czyli tak na prawdę jedynego rozgrywającego. Udanie go jednak zastąpili David Jackson, Michał Chyliński i Djordje Micić. Szczególnie tan pierwszy imponował skutecznością. Z kreowaniem gry także nie było większych problemów.

Turów już po pierwszej kwarcie prowadził 10 punktami. W drugiej połowie przewaga dolnośląskiej ekipy wielokrotnie wynosiła 20 oczek. Gospodarze w końcówce zdążyli nieco nadrobić, ale na zwycięstwo nie mieli najmniejszych szans.

Asseco Prokom Gdynia - PGE Turów Zgorzelec 77:90 (20:30, 20:19, 19:26, 18:15).

Punkty:

Asseco Prokom Gdynia: Jerel Blassingame 19, Przemysław Zamojski 17, Łukasz Koszarek 9, Mateusz Ponitka 7, Piotr Szczotka 7, Rasid Mahalbasic 6, Adam
Hrycaniuk 6, Robert Witka 3, Krzysztof Roszyk 3.

PGE Turów Zgorzelec: David Jackson 24, Damian Kulig 15, Michał Chyliński 15, Djordje Micic 11, Ivan Opacak 10, Ivan Zigeranovic 9, Piotr Stelmach 6, Aaron Cel 0, Łukasz Wichniarz 0, Wojciech Leszczyński 0.