Niepełnosprawne tramwaje

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2013-02-07 14:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Urząd Kontroli Skarbowej odrzucił odwołania urzędników marszałka i uznał, że pieniądze na tramwaje przyznane w konkursie zostały wydane niezgodnie z przedmiotem zamówienia.

W 2011 roku MPK kupiło 8 tramwajów 33 miliony złotych ze środków unijnych.

Według Janusza Krzeszowskiego z MPK na początku przedsiębiorstwo komunikacyjne chciało zainwestować w 4 pojazdy niskopodłogowe i 4 wysokopodłogowe.

Tuż przed podpisaniem ostatecznej umowy zdecydowało, że wszystkie muszą być jednak przystosowane dla niepełnosprawnych.

Janusz Krzeszowski z MPK zapewnia, że uzgodniono to przed podpisaniem umowy i Urząd Marszałkowski doskonale o tym wiedział:



Aldona Gisman - dyrektor Wydziału Kontroli Zadań RPO przyznaje, że kontrola była, ale urzędnikom zależało by wybronić beneficjenta:



Po licznych odwołaniach USK zdecydował jednak, że pieniądze trzeba zwrócić. Pismo w tej sprawie jest właśnie konstruowane i trafi do MPK w najbliższych dniach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ojropejczyk z ojropy
2013-02-15 15:30:44
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pani Aldona OJRO. Ha, ha, ha.
~Markus
2013-02-11 07:26:25
z adresu IP: (65.49.xxx.xxx)
Ocena: 0
Hahaha. Dzienikarze psia wasza mac. PL z jednej strony sadzi sie niezgodna z prawem wojskowa rade ocalenia narodowego za stan wojenny a z drugiej komorowski podpisuje zgode juz nie tylko na interwencje Wojska Polskiego na terenie PL w razie zamieszek ale nawet pozwala obcym na tlumnienie niepokojow spolecznych. Oj, dzieje sie, dzieje ale dziennikarze tego nie potrafia dostrzec. Czyzbyscie juz/znowu byli powolani do armii jak 13.12.81 i obowiazuje was tajemnica wojskowa??????????
~Iitonon
2013-02-07 19:07:20
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 0
I teraz przez parę osób z urzędu protram zbankrutuje a my nie będziemy mieli nowych tramwajów. Gdzie tu logika?
~~~OJRO~~
2013-02-07 17:30:47
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
O Boże czemu nie walisz gromem CZEMU, mamo co to jest OJRO ???
~Wrocek
2013-02-07 17:18:19
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ciekawe jakie podwyżki czekają Fraje.... Tfuuu ! Wrocławian oczywiście :)
~thsgs
2013-02-07 16:01:54
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 0
II clip: (...) 'OJRO' (...) - gdzie ja jestem, to polski rzecznik prasowy instytucji państwowej?? xd
~QQdopillac
2013-02-07 15:55:35
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: 0
co za durnowaty i mylacy tytuł pani autor Czerwińska
~Xyz
2013-02-07 15:25:23
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
Baj baj podwyżki na najbliższe dwa lata...
~brawo Dudi
2013-02-07 15:19:11
z adresu IP: (213.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
Brak nadzoru Dudiego nad podległymi spółkami. A w Radzie Nadzorczej aż się roi od pracowników magistratu. I tak podniesiemy ceny biletów, Wrocławianie zapłacą.
~Wroc22
2013-02-07 14:49:34
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co za idioci. Ręce opadają.