Kolejki do wycięcia migdałków

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2013-02-13 09:04 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Symphony/Wikipedia

Mama 2,5-letniego Maciusia jest zrozpaczona, bo lekarze powiedzieli jej, że operację trzeba przeprowadzić jak najszybciej.

Kobieta szukała pomocy też w innych ośrodkach ale tam - jak mówi Radiu Wrocław - sytuacja jest podobna.

Posłuchaj relacji Radia Wrocław:



1600 osób w kolejce do wycięcia migdałków - klinika otolaryngologii w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu jest oblężona. Dzieci muszą czekać na zabieg około 16 miesięcy.

Lekarze ze szpitala przy Borowskiej tłumaczą, że operują tyle na ile pozwala im kontrakt z NFZ. Fundusz odpowiada, że przeznaczył na otolaryngologię w całym regionie 40 milionów złotych i to jest jest odpowiednia kwota.

W prywatnych gabinetach kolejek nie ma, ale za zabieg trzeba zapłacić około 3 tysięcy złotych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ewa
2016-03-16 20:12:28
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
My dostaliśmy termin z 3 lata. Syn caly czas choruje, katar i kaszel, od razu robi sie zapalenie oskrzeli. Na prywatny zabieg mnie nie stać i co robic?? Czekać...takie realia
~emi
2016-03-07 08:35:17
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 0
to są stare informacje,obecnie czeka się 2 lata na borowskiej na wycięcie migdałów. dlatego my jesteśmy zmuszeni wydać na operacj. i love nfz :/
~Co za system
2014-04-04 00:44:26
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 4
To się nadaje do radia i TV. Mój tato leży tydzień w szpitalu na Borowskiej i czeka, czeka, czeka na wycięcie migdałów. Pocjęci inni już 10 dobę czekają, czekają. Przecież to można w domu czekać. to jest chore. Szpital ewidentnie nabija sobie kasę za pacjętów którym nic nie robi!!!
~Andrzej
2013-05-25 14:44:04
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Zapraszamy do Złotoryi na dolnym ślasku tutaj , jak pójdzie się prywatnie do jednego z lekarzy (wizyta tylko 50 złoty) w miesiąc jesteś na oddziale :)
~to nie są lekarze
2013-04-21 14:05:59
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: 1
Właśnie byłam na Borowskiej i moje dziecko odwalił młody doktor Zając. Po co oni tam są?! Taki kompleks wybudowali i się szwendają po nim tylko! Za co im płacą, bo nie wiem? Wiem tylko jedno, naczekałam sie tam kilka godzin z dzieckiem. Widziałam jak odwalali ludzi na SORze, naprawdę chorych ludzi. I moje dziecko też odwalili. Żeby ich tez tak ktoś kiedyś potraktował. Tego im wszystkim życzę.
~płacący składki na NFZ
2013-02-21 17:22:08
z adresu IP: (46.113.xxx.xxx)
Ocena: 1
Miłość albo Ty jesteś : 1 samym doktorem "Z" 2 albo byłym pacjentem i pan doktor zamiast migdałków wyciął ci resztki mózgu 3 albo bogatym snobem, którego stać na prywatne wizyty u pana "Z" Kiedyś będziesz miał własne dzieci to wtedy przypomnij sobie co tu napisałeś, puknij się w ten pusty łeb, nie masz pojęcia jak się czują rodzice, którym odmawia się pomocy dla ich dzieci.
~płacący składki na NFZ:)
2013-02-21 08:40:23
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na "Dobrych ludzi" to trzeba sobie zasłużyć, a jeszcze żyję, ale jak nie zapłacę, to nie będę żyć:(((
~miłośc
2013-02-20 00:57:47
z adresu IP: (46.113.xxx.xxx)
Ocena: 0
ŻYJESZ ? to daj spokój Dobrym Ludziom Zły człowieku
~płacący składki na NFZ :)
2013-02-19 16:30:51
z adresu IP: (89.228.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ten cały pseudo doktorek Z to zwykły kmiot nie lekarz miałem okazję z nim rozmawiać. Ten "pan" bez kasy nie operuje z czym się nawet nie kryje w wywiadzie, a przecież domeną lekarzy jest "przede wszystkim nie szkodzić " cóż za ironia :)
~Nasze Forum Zasad
2013-02-14 22:30:00
z adresu IP: (164.127.xxx.xxx)
Ocena: 0
Platforma Obojętności na ludzki los. Ludzie łykają tę propagandę SUKCESU jak młode pelikany rybki. EU ta azja na legalu
~berni
2013-02-14 21:02:31
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
Takiego syfu jeszcze nigdy w Polsce nie było a PO ciągle prowadzi w sondażach czy ludzie w Polsce to tylko mysla tak jak im wbija do łba władza propogandę
~bezradny
2013-02-13 19:09:30
z adresu IP: (109.243.xxx.xxx)
Ocena: -1
Narodowa Fikcja Zdrowia ale co tam TUSK uzdrowi tę chorą sytuację
~Oburzony
2013-02-13 15:48:39
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Podobno nie ma w Polsce eutanazji...kur...stwo !
~kłopot
2013-02-13 14:33:47
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 0
to się w głowie nie mieści. Skoro im się nie opłaca operować migdałków to może tym co tego potrzebują nie opłaca się płacić podatków ... ?
~Zygi
2013-02-13 12:12:31
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
"To jest odpowiednia kwota"- jak oni to liczyli?!
~babcia
2013-02-13 11:18:30
z adresu IP: (164.127.xxx.xxx)
Ocena: 0
smutny los polskich dzieci
~marek
2013-02-13 09:32:39
z adresu IP: (95.143.xxx.xxx)
Ocena: 2
To niech NFZ oddaje składki tym co nie zdążyli się załapać na limitowane usługi.. jakaś paranoja - najpierw płacisz a potem się okazuje że nie zostanie nic dla ciebie. Przecież to jawne złodziejstwo..