Śląsk pokonał u siebie Flotę

Robert Skrzyński | Utworzono: 2013-02-28 06:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu Polski rozpoczęło się bardzo niepomyślnie dla Śląska. Już w pierwszej akcji meczu Krzysztof Ostrowski zbyt lekko podawał piłkę do Rafała Gikiewicza. Bramkarz Śląska sfaulował w polu karnym Sebastiana Olszara i w pełni zasłużenie otrzymał czerwoną kartkę. Trener Stanislav Levy zdjął z placu gry
Cristiana Omara Diaza a w jego miejsce pojawił się Marian Kelemen. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Bartłomiej Niedziela.

Śląsk wyrównał w 23 minucie spotkania. Po akcji Waldemara Soboty bardzo ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Ostrowski, który zmazał złe wrażenie pozostałe po sytuacji z pierwszej minuty. Niestety kilka minut później Arkadiusz Aleksander przeprowadził piłkę w okolice pola karnego a Krzysztof Bodziony przy biernej postawie obrońców Śląska pokonał Kelemena.

Tuż przed przerwą szansę na wyrównanie miał Sebastian Mila, ale jego uderzenie z rzutu wolnego w pięknym stylu obronił Grzegorz Kasprzik. Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla Śląska. Najpierw w 54 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Marku Wasiluku zobaczył Olszar a dwie minuty później gola na 2:2 strzelił Sobota.

I jeden i drugi zespół miał szansę na zadanie decydującego trafienia. Bliski zdobycia bramki był Wasiluk, ale jego uderzenie instynktownie obronił Kasprzik. Z drugiej strony Kelemen kapitalnie interweniował po uderzeniu Michała Stasiaka.

Wreszcie już w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Floty precyzyjnym strzałem popisał się Piotr Ćwielong. Zespół ze Świnoujścia nie zdążył już nawet rozpocząć gry od środka.

Rewanż rozegrany zostanie 13 marca w Świnoujściu. W innym meczu ćwierćfinałowym KGHM Zagłębie Lubin zremisowało z Ruchem Chorzów 2:2.

Śląsk Wrocław - Flota Świnoujście 3:2 (1:2)

Krzysztof Ostrowski 23, Waldemar Sobota 56, Piotr Ćwielong 90 - Bartłomiej Niedziela 6k, Krzysztof Bodziony 26.

Śląsk: Rafał Gikiewicz - Krzysztof Ostrowski, Marcin Kowalczyk, Marek Wasiluk, Mariusz Pawelec - Waldemar Sobota, Dalibor Stevanović, Rok Elsner, Sebastian Mila, Sylwester Patejuk (80' Piotr Ćwielong) - Cristián Díaz (5' Marián Kelemen).

Flota: Grzegorz Kasprzik - Radosław Jasiński, Michał Stasiak, Sebastian Zalepa, Marek Opałacz - Bartłomiej Niedziela (72' Christian Nnamani), Maciej Mysiak, Mateusz Szałek, Krzysztof Bodziony (90' Bartosz Śpiączka), Sebastian Olszar - Arkadiusz Aleksander (75' Ensar Arifović).