Wymęczony remis w Kielcach

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-03-03 16:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Mistrzowie Polski zremisowali w Kielcach z Koroną 1:1. Spotkanie lepiej rozpoczęła Korona. Już w pierwszej minucie zza pola karnego uderzał Artur Lenartowski, ale dobrą interwencją popisał się Marian Kelemen. Śląsk też miał swoje okazje. W 30 minucie z rzutu wolnego strzelał Sebastian Mila. Najpierw trafił w mur, potem dośrodkował piłkę w pole karne a stojący 6 metrów przed bramką Marek Wasiluk strzelił głową ponad poprzeczką. W 35 minucie ponownie Mila wypatrzył w polu karnym Przemysława Kaźmierczaka, ale jego dobry strzał głową świetnie obronił Zbigniew Małkowski. W 40 minucie gola mogła zdobyć Korona, ale uderzenie z bliska Pavola Stano padło łupem Kelemena.

Druga połowa należała zdecydowanie do zespołu z Kielc. Tylko świetnej dyspozycji Kelemena Śląsk zawdzięcza fakt, że nie stracił bramek. Najpierw w 53 minucie po rzucie rożnym Tomasza Lisowskiego Piotr Malarczyk strzelał głową, ale świetnie spisał się słowacki bramkarz. Minutę później Kelemen obronił uderzenie Stano a w 57 minucie odważnym wybiegiem powstrzymał szarżę Macieja Korzyma.

W 66 minucie Korona zdobyła już jednak bramkę. Korzym bardzo łatwo minął Mariusza Pawelca i mocnym strzałem trafił do siatki Śląska. W 75 minucie mogło i powinno być 2:0 dla Kielczan, ale bohater meczu w zespole Śląska Kelemen obronił strzał z bliska Stano.

Śląsk odpowiedział w 82 minucie. Piotr Ćwielong otrzymał piłkę przed polem karnym, przełożył ją sobie na prawą nogę i mocnym płaskim strzałem pokonał Małkowskiego.

Obie drużyny miały szansę na zdobycie decydującej bramki już w doliczonym czasie gry. Najpierw jednak Dalibor Stevanović z rzutu wolnego trafił w mur a
w odpowiedzi kontratak w wykonaniu Kamila Adamka tuż przed polem karnym bardzo dobrym wślizgiem powstrzymał Sylwester Patejuk.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Maciej Korzym (66), 1:1 Piotr Ćwielong (82).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Piotr Ćwielong.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 8˙137.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Tadas Kijanskas, Piotr Malarczyk - Tomasz Lisowski, Vlastimir Jovanovic, Artur Lenartowski, Kamil Kuzera (86. Kamil Adamek) - Michał Janota (37. Łukasz Sierpina), Maciej Korzym (88. Kariol Angielski).

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Krzysztof Ostrowski, Marcin Kowalczyk, Marek Wasiluk, Mariusz Pawelec (76. Sylwester Patejuk) - Piotr Ćwielong, Przemysław Kaźmierczak, Dalibor Stevanovic, Sebastian Mila - Waldemar Sobota, Cristian Omar Diaz (74. Łukasz Gikiewicz).