Zgorzelec: Seniorzy znów w szkole

| Utworzono: 2013-03-03 15:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Zgorzelec: Seniorzy znów w szkole - fot. prw.pl
fot. prw.pl

Pomysłodawczynie projektu cieszą się, bo zainteresowanie wykładami i ćwiczeniami rośnie, a studentów przybywa. Nie było sesji, egzaminów i jakiegokolwiek stresu.

Wszyscy bez problemów zaliczyli semestr jesienno-zimowy i właśnie zainaugurowali semestr wiosenno-letni. O takim komforcie zapewne marzy wielu młodych studentów, jednak dostępny jest on jedynie słuchaczom Transgranicznego Uniwersytetu III Wieku w Zgorzelcu i Görlitz.

Zajęcia nowego semestru zainaugurował wykład poświęcony współczesnej bankowości, a w planach są również zajęcia z psychologii społecznej, prawa, czy astronomii, bo jak zastrzega Elżbieta Derecka, która zgorzelecki uniwersytet wymyśliła i organizuje, kiedy jeśli nie na emeryturze, ma się więcej czasu na naukę i własnych rozwijanie zainteresowań.

Jak mówi Anna Śliwińska, druga z organizatorek zgorzeleckiego uniwersytetu, na zajęcia uczęszcza obecnie regularnie blisko 70 osób w wieku 55 +, ale jak zaznacza, ma nadzieję, że studentów-seniorów w kolejnych latach będzie przybywać. Zgorzelecki Uniwersytet III Wieku prowadzi stowarzyszenie o tej samej nazwie.

Zajęcia semestru wiosenno-letniego odbywają się dwa razy w tygodniu m.in. w środy w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu i potrwają do połowy maja.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.