Piosenka tygodnia: Żeby z tobą być

Wojciech Janicki | Utworzono: 2013-03-10 19:50 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Jeszcze kilka lat temu Strachy na Lachy były zespołem budzącym dość skrajne emocje.

Z jednej strony tłumy bawiące się przy "Dzień dobry kocham cię", z drugiej miłośnicy "Futuristy" kręcący nosem i zarzucający Grabażowi, że brzmi tak, jakby coraz mniej kochał Clash i lubił Ramones.

Dziś sytuacja się nieco uspokoiła - nie ma już Pidżamy Porno (choć pewnie tylko do następnej reaktywacji za kilka lat), a i ostatnie płyty Strachów trzymały też - bez większej przesady - naprawdę solidny poziom. Stąd raczej niewiele hałasu towarzyszyło premierze najnowszego krążka muzykującej międzymiastówki.

"Strachy" jednak udowadniają , że można jeszcze coś podziałać na rodzimym rynku muzycznym i to bez wbijania "strasznych" szpilek w otaczającą nas rzeczywistość.

Fakt , nie zmieniło się aż tak wiele od ostatniej płyty "Strachów" i cały czas ktoś robi nas w ... ale na !TO! też znajdziemy mocne, bardzo Grabażowe muzyczne krytyki pod adresem współczesnej Polski i kondycji rodaków. Grabaż wziął na celownik m.in. polską młodzież, której w dosadnych słowach zarzuca gnuśność i to, że jest co najmniej rozpieszczona.

Mimo wszystko płyta jest wręcz wiosenna i "zwiewna" więc można jej słuchać pod hasłem "dla każdego coś miłego"; dlatego my proponujemy cieplutki "ŻEBY Z TOBĄ BYĆ" , utwór który kończy nowy materiał SNL , a w Radiu Wrocław będzie piosenką tygodnia.

Byle do wiosny!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.