XIX. WROCŁAWSKIE TARGI KSIĄŻKI NAUKOWEJ

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-03-15 10:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

To jedyna w roku okazja do zapoznania się z ofertami prawie pięćdziesięciu wydawców książki naukowej, głównie oficyn uczelnianych – co jest specyfiką tej imprezy, ale nie zabraknie też wydawnictw albumowych, słowników czy poradników. Niewątpliwą atrakcją tegorocznej edycji będą spotkania i możliwość podyskutowania z wybitnymi specjalistami. Z profesorem Janem Miodkiem na temat wielokulturowego charakteru śląskiego pejzażu nazewniczego, czy z  gościem specjalnym – profesorem Leszkiem Balcerowiczem na temat „Wolności”… będącej przedmiotem wykładu zatytułowanego Odkrywając wolność, mającego na celu m.in. ponowne wprowadzenie pojęcia wolności do dyskursu publicznego w Polsce.

Dolny Śląsk będzie przedmiotem spotkań z autorami podejmującymi ten temat w swoich publikacjach, a wśród nich: dr Janusz Czerwieński, dr Piotr Sroka, dr  Romuald  Łuczyński, dr Tomasz Przerwa oraz prof. Krzysztof Mazurski. Odbędzie się promocja książek dr Marii Folty na temat mediacji i negocjacji, w spotkaniu poświęconym pamięci Autorki weźmie udział prof. Janusz Dealer. Nagrodzone zostaną i zaprezentowane  publikacje naukowe z 2012 r. wyróżniające się najtrafniejszą szatą edytorską, czytelnicy wybiorą najlepszą, ich zdaniem książkę, wytypowane też będzie najatrakcyjniejsze stoisko.

Uczestników czekają liczne niespodzianki: książka na każdą kieszeń (Centrum Taniej Książki), księgarnia DROPS i Wydawnictwo WNT – nagradzać będzie każdy zakup podczas Targów, plakat dla Studenta w promocyjnych cenach (ONE POSTER.PL Rafał Leśniak). Czerpalnia Papieru ART-PAPIER z Gliwic zaprezentuje widowiskowy proces czerpania papieru. Wrocławskie Targi Książki Naukowej organizowane przez Politechnikę Wrocławską  – Oficynę Wydawniczą  okazały się potrzebne wrocławskiemu środowisku – spotkajmy się więc ponownie z książką na pewno niezbędną w życiu codziennym!

ZAPRASZAMY
Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie internetowej www.oficyna.pwr.wroc.pl

XIX WROCŁAWSKIE TARGI KSIĄŻKI NAUKOWEJ
pod patronatem
Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Polskiej Akademii Nauk – Oddział Wrocław
Rektora Politechniki Wrocławskiej
20 - 22 marca 2013 r.
Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej
ul. Janiszewskiego 8 (budynek D-20)

Kto czyta książki, żyje podwójnie
Umberto Eco

REKLAMA
Załączniki

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama