Koncert Leopoldinum - 16.12.2007

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2007-12-12 11:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W niedzielę 16 grudnia 2007 roku o godzinie 18:00 w Auli Leopoldyńskiej usłyszymy Koncert skrzypcowy A-dur KV 219 W.A. Mozarta w wykonaniu Anny Marii Staśkiewicz, z którą orkiestra miała już okazję koncertować na Festiwalu Młodych Talentów w Tarnowie.

Wojciech Rodek, pupil-absolwent z klasy Marka Pijarowskiego, przyjął zaproszenie  w ostatniej chwili– co niezmiernie cieszy organizatorów, ponieważ jest to bardzo utalentowany dyrygent, którego Wrocław już niemalże stracił a zyskała najpierw Filharmonia Narodowa, a ostatnio Sinfonia Varsovia z którą Wojciech Rodek intensywnie współpracuje.

Usłyszymy dwa prawykonania w interpretacji orkiestry – Action-Passion-Illusion kompozytora estońskiego Erkki-Sven Tűűra, nagrodzonego wyróżnieniami na wielu festiwalach oraz Concertino per archi Nino Roty.

Kompozycje Tűűra wykonują orkiestry na całym świecie, a on sam współpracuje z tak znakomitymi zespołami jak na przykład The Hilliard Ensemble. Obecnie komponuje Koncert skrzypcowy dla Gidona Kremera na zamówienie Radia we Frankfurcie. Concerto per archi Nino Roty, autora muzyki do wielu znakomitych filmów, jak na przykład Oskarowego Ojca Chrzestnego, to kolejne prawykonanie w historii orkiestry LEOPOLDINUM. Na zakończenie słynna Piąta Symfonia F. Schuberta.

Bilety w cenie 25,- I 15,- zł w kasie Filharmonii lub 1 godzinę przed koncertem.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.