Dotknij Teatru z Wrocławskim Teatrem Lalek

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-03-26 13:40 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W tym niezwykłym dniu, WTL otworzy drzwi dla wszystkich dzieci, które chcą poznać teatr „od kuchni”, dotknąć rekwizytów, przymierzyć kostiumy i przygotować własne lalkowe przedstawienie. Początek o godz. 10.00 na Scenie Kameralnej spektaklem "Calineczka" w reżyserii Wiesława Hejny.

Przedstawienie zostało uhonorowane nagrodą Stowarzyszenia Przyjaciół Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” za walory plastyczne (2003) oraz nagrodą Śląskiego Oddziału ZASP dla Anny Kramarczyk za najlepszą animację. Równocześnie rozpoczną się warsztaty animacji lalkowej, prowadzone przez aktorów Wrocławskiego Teatru Lalek.

Scenografka Beata Tomczyk przeprowadzi tematyczne warsztaty teatralno- plastyczne: Co to? Kto to? – czyli magiczne zjawy z krainy wyobraźni.

Stuk, puk, puk… Tajemnicze drzwi do świata wyobraźni. Parawan uśmiechu. Ciekawostki o lalkach teatralnych. Szuru-buru, fiku-miku – Zobacz! Lalka na patyku!

W Sali Kolumnowej od godz. 11:00 będzie można obejrzeć interaktywną wystawę. Młodzi widzowie będą mogli zobaczyć lalki, kostiumy i scenografie z ulubionych dziecięcych spektakli, a także porozmawiać z aktorami, wspólnie animować wybrane przedmioty, przymierzyć najpiękniejsze kostiumy i przygotować odświętne makijaże.

Szczegóły na teatrlalek.wroclaw.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama