Bieg firmowy 2013

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-03-28 10:56 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Pierwsza wrocławska edycja eventu odbędzie się 18 maja, edycja warszawska 8 czerwca. Każdy członek czteroosobowej sztafety stanie przed wyzwaniem pokonania 4-kilometrowej trasy.

„Ośmiogodzinna praca za biurkiem, zwykle w jednej pozycji oraz natłok zawodowych obowiązków najczęściej sprawiają, że nie mamy czasu na aktywność fizyczną lub zwyczajnie nie chcemy się dodatkowo męczyć. W efekcie często zmagamy się z nadwyżką kilogramów, obolałym kręgosłupem i mięśniami, brakiem energii, nadciśnieniem, bezsennością, nadmierną nerwowością, osłabieniem odporności, a co za tym idzie chorobami.

Lekarze ostrzegają – regularny wysiłek fizyczny i związane z nim zmęczenie są tak samo niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego jak odpowiednie odżywianie i zdrowy sen. Bieg jest najlepszym lekarstwem na większość dolegliwości rozwoju stylu życia, który przykuł na amen pracowników do biurek, monitorów i telewizorów, posadził za kierownicami samochodów i sterownikami maszyn oraz unieruchomił w windach i na stopniach ruchomych schodów – podkreśla Jerzy Skarżyński, lekkoatleta, reprezentant Polski, maratończyk, autor takich książek jak „Biegiem przez życie” oraz „Maratony i ultramaratony” ekspert Biegu Firmowego.

Fundacja Everest z Wrocławia poprzez organizację Biegu firmowego postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym. Akcja skierowana jest do pracowników małych przedsiębiorstw oraz wielkich korporacji, a jej głównym celem oprócz promowania zdrowego i aktywnego stylu życia jest również integracja oraz rozwój współpracy zarówno między różnymi firmami, jak i branżami. Dodatkowo uczestnicy mają okazję wesprzeć 4-letnią Alę, która cierpi na rzadką chorobę genetyczną wiążącą się z upośledzeniem wielu narządów. Wszystkie opłaty startowe zostaną przekazane na leczenie podopiecznej Fundacji Everest.

Zasady są proste. Firma może zgłosić 1 lub wiele 4-osobowych drużyn, zawodnicy mogą się również zgłaszać sami i rywalizować w takich kategoriach jak m.in. najszybszy prawnik, najszybszy sprzedawca, najszybszy manager. Do przebiegnięcia będzie około 4 km, dlatego nawet początkujący biegacze znajdą swoje miejsce na starcie.” (banking-magazine.pl)

Bieg będzie miał formę sztafety, w której firmy reprezentowane będą przez dowolną liczbę 4 osobowych drużyn. Każdy z 4 zawodników będzie miał do przebiegnięcia około 4 km.

Głównym organizatorami biegu są Fundacja Everest oraz Alpha Capital Group sp. z o.o. Ambasadorem i ekspertem biegu jest Jerzy Skarżyski – trzykrotny medalista Mistrzostw Polski w maratonie, trener i autor książek o bieganiu. Na stronie biegu co tydzień dzieli się swoją wiedzą dając rady jak dobrze przygotować się do sztafety.

Złotym Sponsorem Biegu Firmowego 2013 jest firma windykacyjna Kruk S.A.

Patroni medialni: Forbes, Puls Biznesu, Bankier.pl, Manager, inwestycje.pl, Gazeta Bankowa, Radio Wrocław, Radio Ram, TuWroclaw.com, Bieganie.pl, maratony24.pl, sfera‑finansow.pl

Rejestracja www.biegfirmowy.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama