Wrocław chce pozbyć się Romów

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2013-03-29 12:51 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Chodzi o Romów, którzy koczują przy ul. Kamieńskiego. Urzędnicy nakazują im opuszczenie terenu w ciągu 2 tygodni.

Sprawa koczowiska od miesięcy budzi kontrowersje we Wrocławiu - na uciążliwości narzekają okoliczni mieszkańcy - to doprowadziło nawet do dyskusji na temat ewentualnej pomocy Romom. Jednak oprócz deklaracji, że sprawa jest poważna i trzeba się tym zająć nic szczególnego się nie wydarzyło.

Do teraz - mieszkańcy koczowiska odebrali dokumenty - urzędnicy wzywają ich do wyprowadzki. Jeśli nie zastosują się do tego, Romom grozi sąd lub grzywny za bezprawne zajmowanie terenu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Słuchacz Wrocławianin.
2013-04-20 13:30:52
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -1
Przepraszam ! Oczywiście broniącym brudasów niechlujów nie jest pan Mordarski tylko niechluj Filip Marczyński. Pan Leszek Mordarski jest spoko czyścioch . Ludzie z tamtej ulicy zagrożonej przez brudnych żebraków i choróbska ich - zróbcie coś z tym siedliskiem zarazy - bo wszystkich Was wywiozą do szpitali zakaźnych ! Wrocław i bez tego wymaga porządków !
~Brevik
2013-04-02 19:52:18
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
Biedne rumunki mają komórki samochody precz znimi zaraz wytną cały park siedlisko odry ciekawe co robią z umarłymi ł
~Markus
2013-04-02 10:50:21
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: -1
Hej, Wrocławianin, skończ przepraszać a zacznij płacić Romom za ich utrzymanie. Źle Ci, że się tu urodziłeś?! Jeszcze możesz się wyprowadzić bez pozwolenia odgórnego. A im mniej takich we Wrocławiu tym lepiej dla Wrocławia. Zostawcie Wrocław tym, którzy są dumni z miasta, z tego że się tu urodzili i PŁACĄ tu podatki i nie potrzebują na garnuszku nierobów i żebraków! Przyjmij ich pod swój dach miłosierny Wrocławianinie... Zrównać z zmienią a "mieszkańców" deportować.
~Wrocławianin
2013-03-29 22:37:38
z adresu IP: (217.212.xxx.xxx)
Ocena: 0
Żałuję, żę urodziłem się w tym mieście. Wszędzie z nas szydzą, że wszyscy wrocławianie to Cygany i że nawet w dzień u nas chodzi chmara szczurów. Najgorsze jest to, że... mają rację!
~Wrocławianin
2013-03-29 14:06:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
faktycznie Wrocław to chyba brunatne miasto, mnóstwo skinów z NOP-u i pseudokubiców Śląska, wstyd mi za to co się dzieje. Romowie przepraszam Was za to a siebie za to, że urodziłem się w tak nietolerancyjnym mieście.
~jeronimo
2013-03-29 14:04:23
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wrocław - The Meeting Place??? ciekawe co na to prezydent Dutkiewicz, czyżby już wyjechał do Łodzi, miasta czterech kultur???
~POLAK
2013-03-29 12:58:13
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: 0
Z chęcią popatrze jak buldożery niszczą te budy..