Koszykarski Śląsk wygrywa

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2013-04-07 08:49 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wrocławscy koszykarze wygrali pierwszy mecz play-offów 82:72.

Śląsk pokonał Start Lublin, choć nie było to łatwe spotkanie. Do przerwy obie drużyny grały na równi, a wrocławianie prowadzili 37:35 po tym jak Radosław Hyży trafił równo z syreną. Dopiero po powrocie z szatni gospodarze w pełni przejęli mecz. Trzecią kwartę wygrali 27:14, a najaktywniejsi byli Paweł Kikowski, który zdobył wtedy 9 ze swoich 22 punktów i Tomasz Ochońko, który miał 7 ze swoich 11. Oprócz nich dwucyfrowe zdobycze na swoim koncie zapisali jeszcze Radosław Hyży i Marcin Flieger - po 14 punktów, a w defensywie imponował Michał Gabiński, który pięciokrotnie zablokował rywali.

Wrocławianie wygrali, ale przed meczem numer 2 będą musieli poprawić skuteczność. W sobotę, we własnej hali trafili tylko 27/62 rzutów z gry i spora część nieudanych prób pochodziła z czystych pozycji.

Drugi mecz ze Startem, Śląsk także zagra u siebie. Relacja na antenie Radia Wrocław, dziś od 20.15.

Pierwsza runda play-off pierwszej ligi:

Śląsk Wrocław 82:72 Start Lublin (15:14, 22:21, 27:14, 18:23)

Punkty dla Śląska: Kikowski 22, Flieger 14 , Hyży 14, Ochońko 11, Gabiński 6, N. Kulon 5, Diduszko 5, Sulima 5

Punkty dla Startu: Kowalski 18, Szymański 12, Celej 11, Wilczek 11, Łuszczewski 10 (11 zbiórek), Czujkowski 8, Ciechociński 2, Sikora

Stan rywalizacji: 1:0 dla Śląska (gra toczy się do 3 zwycięstw)