Wspólny projekt WTW i kina Nowe Horyzonty

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-04-12 16:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Będą to „Elizo, życie moje” Carlosa Saury, "Sny" Akiry Kurosawy oraz  „Dyskretny urok burżuazji” Buñuela. Początek o godz. 17.00. Po pierwszej projekcji - około 18.30 - spotkanie z Lechem Raczakiem. Temat snu interesuje rezysera od dawna. „Mam pewne hobby – wyznaje Raczak. – staram się czasami zapisywać sny. I wydaje mi się, że życie w snach bywa niekiedy bardziej fascynujące niż to na jawie. To po pierwsze. A po drugie – istnieją teorie naukowe, mówiące, że my, poznając świat, usiłując coś obliczyć, zmierzyć, opisać, dostrzec, tak mocno wpływamy na przedmiot opisu, że fałszujemy rzeczywistość...”.

Bilety można kupić w kasach Kina Nowe Horyzonty www.kinonh.pl. Nowy cykl ‘wtw:// strefy_kontaktu_nowe_horyzonty jest wspólnym projektem Wrocławskiego Teatru Współczesnego i Kina Nowe Horyzonty  Po każdej premierze w WTW reżyser lub inny twórca związany ze spektaklem wybiera filmy, które go inspirują i mogą być dla widzów teatralnych interesującym dopełnieniem spektaklu, a dla kinomanów – impulsem do obejrzenia przedstawienia na scenie Współczesnego. Na "Życie jest snem" Calderona w reżyserii Lecha Raczaka zapraszamy do Wrocławskiego Teatru Współczesnego 12 i 13 kwietnia. Więcej o spektaklu: www.wteatrw.pl

Kolejne „Strefy kontaktu” w kinie Nowe Horyzonty – 8 czerwca. Filmy wybierać będzie Olga Tokarczuk, autorka powieści „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, na podstawie której we Wrocławskim Teatrze Współczesnym powstała „Kotlina” w reżyserii Agnieszki Olsten. Szczegóły na: www.wteatrw.pl.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama