Wygrana w Słupsku i w sezonie

| Utworzono: 2013-04-14 21:04 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Na kolejkę przed zakończeniem drugiej rundy zespół Miodraga Rajkovicia przypieczętował sukces wygrywając w Słupsku z Energą Czarnymi 76:66. Bohaterem gości został Ivan Opacak.

Chorwat w 25 minut zdobył 26 punktów, trafiając pięć trójek. Szczególnie mocno, dał się we znaki rywalom w ostatniej ćwiartce kiedy trzykrotnie celnie przymierzył zza linii 6,75.

Turów prowadził przez większą część spotkania i tylko w trzeciej kwarcie na moment oddał pole gospodarzom. Czarni udanym fragmencie prowadzili 52:48. W decydujących minutach jednak musieli uznać wyższość dolnośląskiej drużyny.

Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 66:76 (14:13, 15:23, 25:19, 12:21)

Czarni: Michał Nowakowski 11, Bryan Davis 10, Oded Brandwein 9, Roderick Trice 8, Valdas Dabkus 7, Marcin Dutkiewicz 4, Mateusz Kostrzewski 4, Robert Tomaszek 4, Yemi Gadri-Nicholson 4, Todd Abernethy 3, Levi Knutson 2.

PGE Turów: Ivan Opacak 26, Russell Robinson 13, Damian Kulig 12, Michał Chyliński 7, Djordje Micic 7, Ivan Zigeranovic 4, Aaron Cel 3, Piotr Stelmach 2, David Jackson 2.