Dwa zwycięstwa i awans do finału

Robert Skrzyński | Utworzono: 2013-04-18 06:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po wygranej w pierwszym meczu 2:1 wrocławianie pokonali w rewanżu na wyjeździe Wisłę Kraków 3:2. Ich finałowym rywalem będzie Legia Warszawa. Pierwsi okazję do zdobycia bramki mieli piłkarze Wisły. W 17 minucie Patryk Małecki zagrał w pole karne do Łukasza Garguły, ale ten strzelił wprost w Rafała Gikiewicza.

Śląsk odpowiedział akcją w 23 minucie. Sebastian Mila dośrodkował w pole karne a Dalibor Stevanović precyzyjnym strzałem z 10 metrów pokonał Siergieja Pareikę.

Wisła wyrównała cztery minuty później. Po dośrodkowaniu Emmanuela Sarkiego piłkarze Śląska wybili piłkę przed pole karne. Tam znalazł się Cezary Wilk, uderzył mocno, Gikiewicz popełnił błąd i piłka wpadła do siatki.

Jeszcze w pierwszej połowie Wisła miała dwie okazje do strzelenia gola, ale Rafał Boguski najpierw uderzył obok bramki a potem trafił wprost w Gikiewicza. Śląsk także miał znakomitą sytuację, ale Eric Mouloungui nie wykorzystał okazji sam na sam z Pareiką.

W drugiej połowie pierwsi gola strzelili piłkarze Śląska. W 54 minucie Mila zagrał prostopadle do Waldemara Soboty a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza Wisły.

Zespół z Krakowa wyrównał w 68 minucie, kiedy to wprowadzony kilka minut wcześniej Ivica Iliev wpadł w pole karne i uderzył mocno w długi róg. Decydujący gol padł w 80 minucie. Mila otrzymał piłkę w polu karnym i strzałem w długi róg nie dał szans Pareice. Był to 4 gol kapitana Śląska zdobyty w 4 kolejnym meczu.

W finale Śląsk zagra z Legią Warszawa. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 2 maja we Wrocławiu a rewanż 8 maja w stolicy.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:3 (1:1) Cezary Wilk 27, Ivica Iliev 68 - Dalibor Stevanović 23, Waldemar Sobota 54, Sebastian Mila 80

Wisła: Sergei Pareiko - Marko Jovanović, Radosław Sobolewski, Osman Chávez, Gordan Bunoza - Emmanuel Sarki, Michał Chrapek (81' Łukasz Burliga), Cezary
Wilk, Łukasz Garguła, Patryk Małecki (63' Kamil Kosowski) - Rafał Boguski (63' Ivica Iliev).

Śląsk: Rafał Gikiewicz - Krzysztof Ostrowski, Marcin Kowalczyk, Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec - Waldemar Sobota, Dalibor Stevanović (84' Rok Elsner), Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Piotr Ćwielong (75' Sylwester Patejuk) - Éric Mouloungui (67' Mateusz Cetnarski).