Pełna dominacja Śląska Wrocław

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2013-04-22 08:44 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po wyrównanym pierwszym spotkaniu, Śląsk tym razem dosłownie wgniótł w parkiet swoich rywali. Po inauguracyjnej kwarcie gospodarze prowadzili 27:9 i już wtedy imponowali skutecznością, trafiając 11 z 21 rzutów z gry. Dla porównania ich rywale spudłowali 10 z 14 prób.

Równie słabo gościom wiodło się w drugiej kwarcie, kiedy ledwie trzy z ich dwunastu rzutów z gry znalazło drogę do kosza. Śląskowi wychodziło natomiast wszystko- od trafień za dwa, po rzuty za trzy. Gospodarze dzięki dobrej kombinacji gry na dystansie i pod koszem grali w drugiej kwarcie na znakomitej skuteczności- 14/18 z gry. Nic zatem dziwnego, że do przerwy wrocławska drużyna prowadziła aż 63:18!

Druga połowa była już tylko formalnością i sprawdzaniem rotacji przez trenera Tomasza Jankowskiego. Śląsk ostatecznie rozgromił SIDEn Toruń 95:52, mając aż 6 graczy z dwucyfrową zdobyczą punktową. Poza wysoką skutecznością na poziomie 51%, kluczem do sukcesu była też gra na tablicach, gdzie WKS był lepszy 42:22. Po tej wygranej Śląsk objął prowadzenie w serii 2:0 (gra się do trzech zwycięstw). Mecz numer trzy odbędzie się w najbliższą sobotę w Toruniu.

W drugim półfinale play-off pierwszej ligi koszykarzy MOSiR Krosno dwukrotnie pokonał na wyjeździe AZS Kutno i także potrzebuje zaledwie jeszcze jednej wygranej, by awansować do finału.

WKS Śląsk Wrocław 95:52 PC SIDEn Toruń (27:9, 36:9, 13:20, 19:14)

Punkty dla Śląska: Ochońko 14, Kikowski 13, Diduszko 13, N. Kulon 13, Flieger 12, Sulima 11, Gabiński 7, Hyży 6 (10 zbiórek), Prostak 4, Bochenkiewicz 2

Punkty dla SIDEn-u: Żytko 15, Perka 10, Śmigielski 7, Jarecki 7, Lisewski 4, Bochno 4, Sikora 3, Plebanek 2

Stan rywalizacji: 2-0