GaleriON 2013

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-04-30 14:21 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Celem Przeglądu jest promocja wytworów i produkcji artystycznych osób z niepełnosprawnością z naszego regionu. Ma on także zachęcić wszystkie utalentowane osoby do podzielenia się swoją twórczością, umożliwić artystyczny start tym twórcom, którym ze względu na swoją niepełnosprawność trudniej dotrzeć do swoich potencjalnych odbiorców.

W przeglądzie prezentowane będą prace plastyczne, fotograficzne, literackie, a także prezentacje muzyczne i wokalne, etiudy taneczne, małe formy teatralne oraz recytacje. Najlepsze prace z poszczególnych subregionów zostaną pokazane szerszej publiczności podczas lokalnych wernisaży w Strzelinie, Górze, Bolesławcu i Kłodzku. Najciekawsze prace i prezentacje wytypowane zostaną do wystawy i konkursu finałowego, który odbędzie się we Wrocławiu na przełomie września i października.

Przegląd GaleriON 2013 odbywa się pod patronatem pomysłodawcy przeglądu, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Radka Mołonia. W zeszłym roku miała miejsce premierowa edycja Przeglądu i od razu spotkała z ogromnym zainteresowaniem i odzewem, zarówno wśród osób niepełnosprawnych jak i licznie odwiedzającej wystawy widowni. W wystawach jako goście honorowi uczestniczyły m.in. Alicja Janosz i Monika Kuszyńska.

Więcej informacji o II Dolnośląskim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych GaleriON 2013 na stronie internetowej www.galerion.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama