Uważaj za kółkiem, policja czuwa!

Dariusz Wieczorkowski | Utworzono: 2013-05-01 16:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Mimo wielokrotnych apeli o rozsądek i wyobraźnię na drogach, policjanci odnotowali już wiele przypadków... ich braku. Od 26 - 30 kwietnia na trasach województwa dolnośląskiego funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 144 nietrzeźwych kierujących.

Alkohol za kierownicą obok przekroczenia dozwolonych prędkości, lekceważenia znaków i sygnałów drogowych oraz nieprawidłowego wykonywania manewrów na drodze, jest jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego na drogach Dolnego Śląska w najbliższych dniach patrole ruchu drogowego znajdą się w miejscach najbardziej niebezpiecznych, ustawione pojedynczo lub kaskadowo.

- Policjanci będą pełnić służbę w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych z video-rejestratorami, radarami i alkotestami - informuje biuro prasowe policji.

Podczas ubiegłorocznego, długiego weekendu na terenie województwa dolnośląskiego trwającego od 27 kwietnia do 3 maja 2012 roku doszło do 50 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 68 zostało rannych. W tym czasie zatrzymano 271 nietrzeźwych kierujących.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama