Piosenki z klasą

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-05-08 15:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Kameralny recital Olgi Bończyk 12 maja o godz. 19:00 we wrocławskiej Teatralnej, otwiera cykl spotkań muzycznych, którymi *Restauracja Teatralna *pragnie zaznaczyć się na kulturalnej mapie Wrocławia.

"W czerwcu 2002 roku we wrocławskiej "Piwnicy Świdnickiej" odbyła się premiera mojego recitalu "Piosenki z klasą". Repertuarem są piosenki filmowe w polskich tłumaczeniach m.in Wojciecha Młynarskiego, Jacka Bończyka czy Marcina Sosnowskiego. Recital został entuzjastycznie przyjęty przez krytykę a kolejne koncerty i recenzje, świadczą o tym, że występ naprawdę się podoba." Olga Bończyk

Olga Bończyk – aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale wokalno-aktorskim. Śpiewała w Spirituals Singers Band oraz z jazzową grupą Salted Peanuts. Szerszej publiczności znana jest z serialu „Na dobre i na złe”. Artystka występuje również w wielu spektaklach wystawianych na deskach warszawskich teatrów („Się kochamy!”, „Trójka do potęgi”, „Jest ktoś kto kocha”, „Ptaszek”, „Za rok o tej samej porze”, „Zdobyć Utrzymać Porzucić”, „Pomalu, a jeszcze raz”).

Od wielu lat w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy. Swój niezwykły talent wokalny zaprezentowała w programie „Jak oni śpiewają”; niezaprzeczalnie udowodniła, że nie każdy aktor jedynie „gra, że śpiewa”.

Od kilku lat Olga Bończyk jest ambasadorką programu „Dźwięki Marzeń” realizowanego przez Fundację Orange. Jego celem jest rehabilitacja i leczenie dzieci, urodzonych z wadą słuchu, dając im szansę na normalne życie w świecie dźwięków.

Ostatnią dumą artystki jest płyta z piosenkami Kaliny Jędrusik, pt. „Listy z daleka” nagrana z Polską Orkiestrą Radiową (listopad 2011) oraz świąteczna piosenka, pt. „Swingująca zima” (grudzień 2012). Obecnie artystka przygotowuje kolejną płytę solową, tym razem autorską, której premiera planowana jest na jesień 2013 r.

Zapraszamy na fenomenalny, kameralny recital piosenki aktorskiej w sprzyjającym takim dźwiękom klimacie restauracji we Wrocławskim Teatrze Lalek.

Olga Bończyk "Piosenki z klasą"
12 maja, godz. 19:00
Restauracja Teatralna, pl. Teatralny 4
Bilety od 40zł

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama