Bieg Firmowy 2013

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-05-08 15:21 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W sobotę 18 maja we wrocławskim Parku Grabiszyńskim odbędzie się Pierwszy Bieg Firmowycharytatywna sztafeta, w której udział weźmie około 950 biegaczy – pracowników wielu wrocławskich przedsiębiorstw, w tym m.in.: KRUK S.A., LG Electronics Wrocław, IBM, AmRest, Credit Suisse, HP i innych 

Bieg Firmowy to zupełnie nowe wydarzenie w kalendarzu imprez sportowych we Wrocławiu. Ideą biegu jest promowanie aktywności fizycznej wśród pracowników firm, jak również integracja środowiska biznesowego we Wrocławiu. Inspiracją do jego organizacji były podobne wydarzenia w USA i Niemczech, gromadzące co roku dziesiątki tysięcy uczestników.

Każda z firm biorących udział w Biegu Firmowym wystawi czteroosobowe drużyny w trzech kategoriach: sztafety męskiej, żeńskiej i mieszanej. Rywalizacja pomiędzy nimi odbędzie się na dystansie 4 x 4 kilometry.  Zainteresowanie wydarzeniem  okazało się ogromne i rejestrację uczestników zakończono przed czasem. Swoją obecność potwierdziło już blisko 950 biegaczy z kilkudziesięciu dolnośląskich przedsiębiorstw. To dwukrotnie więcej niż wstępnie zakładali organizatorzy wydarzenia. 

Na uczestników wrocławskiego biegu czekać będą wartościowe nagrody, w tym trzy 42-calowe telewizory marki LG ufundowane przez Partnera Technologicznego wydarzenia, firmę LG Electronics Wrocław.

Start biegu: sobota 18.05, godzina 12:00 przy wzgórzu od strony ul. Racławickiej. Wydarzenia towarzyszące trwać będą jednak od godz. 10:00 do 16:00.

Całkowity dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na rzecz 4-letniej Alicji Nowickiej z Wrocławia. Alicja  urodziła się z zespołem CHARGE - bardzo rzadką chorobą genetyczną, objawiającą się upośledzeniem wielu narządów. Celem Fundacji Everest, organizatora biegu, jest zebranie środków niezbędnych do przeprowadzenia operacji zapobiegającej amputacji nóżki dziewczynki.

Złotym sponsorem Pierwszego Biegu Firmowego jest firma KRUK S.A., która pomaga spłacać długi. Partnerem Technologicznym i sponsorem głównych nagród jest LG Electronics Wrocław. Srebrnym sponsorem jest Asseco Poland SA. Partnerzy medialni Forbes, Puls Biznesu, Bankier.pl, Inwestycje.pl TuWroclaw, Radio Wrocław, Radio Ram i wielu innych.

Bieg Firmowy 2013
18.05.2013, Park Grabiszyński (start: godz. 12:00, wzgórze od strony ul. Racławickiej)
http://biegfirmowy.pl/
www.facebook.com/BiegFirmowy

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama