Śląsk Wrocław awansował do PLK!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2013-05-12 20:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

WKS wygrał finałową serię pierwszej ligi z MOSiRem Krosno 3:1. Decydujące spotkania Śląsk rozgrywał na wyjeździe. W meczu numer trzy o wszystkim zadecydowała dogrywka, do której doprowadził Marcin Flieger. Rozgrywający Śląska celną trójką na 29 sekund przed końcem czwartej kwarty wyrównał stan rywalizacji na 76:76. Z takim wynikiem rozpoczęła się dogrywka, w której również bohaterem był Flieger. Wrocławianie wygrali dodatkowe 5 minut- 17:9, a playmaker gości zdobył w tym czasie 10 punktów i zaliczył 2 asysty.

Po zwycięstwie 93:85 Śląsk objął prowadzenie w serii 2:1 i w niedzielę mógł sobie zapewnić awans. Tak też się stało i tym razem wszystko zamknęło się w regulaminowym czasie. WKS ani razu nie musiał gonić wyniku, choć wcale nie oznacza, że było to łatwe spotkanie. Jeszcze na niespełna 5 minut przed
końcem, po celnej trójce Kamila Łączyńskiego, MOSiR przegrywał już tylko 50:51. Jak się okazało były to ostatnie punkty dla gospodarzy w tym meczu, bo potem do kosza trafiali już tylko wrocławianie, którzy ostatecznie wygrali 59:50.

Śląsk zatem tak jak po fazie zasadniczej, tak i teraz- po zakończeniu play- off, okazał się najlepszą drużyną na pierwszoligowych parkietach! Wrocławianie w nagrodę w przyszłym sezonie zagrają w koszykarskiej Ekstraklasie.