DRJ na święcie sportu

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2013-05-21 09:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Anna Skupień

Gry rodzinne, turniej piłkarskich zespołów osiedlowych, koszykówka uliczna, wielobój rekreacyjny, judo, pływanie, test Coopera, a nawet pokaz gry w rugby na wózkach - to niektóre atrakcje Pierwszego Dolnośląskiego Święta Sportu.

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu dzieci, młodzież, seniorzy i niepełnosprawni rywalizowali w kilkunastu dyscyplinach. Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 2 tysiące osób.

Impreza miała oprawę iście olimpijską, był pochód zawodników, zapalenie znicza i hymn Polski. Na Polach Marsowych wykorzystano do zabawy każdy skrawek terenu.

Studenci AWF czuwali nad przebiegiem rywalizacji. Zadania w wieloboju nie były skomplikowane, chodziło głównie o dobrą zabawę, trzeba było między innymi pokonać tor przeszkód z zawiązanymi oczami. Na taśmach były zawieszone dzwoneczki, które informowały o każdym błędzie.

Organizatorem imprezy dofinansowanej przez Urząd Marszałkowski była Akademia Wychowania Fizycznego, której rektor podkreślał, że uczelnia drugi rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w rankingach uczelni tego typu. Chętnych do studiowania na AWF-ie nie brakuje, jej absolwenci nie mogą narzekać na brak pracy.

Przy uczelni działa Uniwersytet Trzeciego Wieku, z zajęć organizowanych na uczelni korzysta ponad stu seniorów.

Dolnośląskie Święto Sportu ma być impreza cykliczną.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama