Strzegom Horse Trials

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-05-21 13:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Na przełomie maja i czerwca do Morawy koło Strzegomia (Dolny Śląsk) już po raz jedenasty zawitają największe w Polsce i jedne z najważniejszych w Europie zawody jeździeckie we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego - Strzegom Horse Trials. Co roku impreza dostarcza wielu emocji sportowych oraz niezapomnianych wrażeń całym rodzinom.

Strzegom Horse Trials to niepowtarzalna szansa zobaczenia najlepszych jeźdźców świata  w bezpośredniej rywalizacji. Na malowniczo położonym Hipodromie w Morawie co roku startują największe gwiazdy światowego WKKW. Strzegom gościł już dotychczas Mistrzów Olimpijskich, Mistrzów Świata, Mistrzów Europy.

Dyscyplina WKKW ze względu na wszechstronność jest jednym z najbardziej widowiskowych sportów konnych. Na równych zasadach kobiety i mężczyźni rywalizują w trzech konkurencjach: pełnej gracji próbie ujeżdżenia, emocjonującej próbie terenowej oraz wymagających precyzji konkursie skoków przez przeszkody.
W tym roku rozegranych zostanie pięć konkursów międzynarodowych, w tym najbardziej prestiżowy w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej – Puchar Narodów, w którym rywalizują teamy narodowe.

Obok rywalizacji sportowej nie zabraknie atrakcji dla dzieci, konkursów dla publiczności oraz pokazów z udziałem gwiazd. W sobotę, 1 czerwca, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w wielkim sektorze dla najmłodszych dmuchańce, trampoliny, bungee oraz ciekawe animacje, konkursy, gry i zabawy. Dla dzieci i dorosłych wystąpi zespół Bahamas z programem artystycznym „Uśmiechnij się”. Strzegom Horse Trials to idealny pomysł na aktywne spędzenie długiego weekendu za miastem.

Więcej informacji na www.StrzegomHorseTrials.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama