Tydzień Pierwszej Pomocy

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2007-11-26 13:17 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Okazją do popularyzacji zasad pierwszej pomocy jest nadchodzący sezon zimowy w górach – to właśnie o tej porze roku jest najwięcej wypadków, których ofiary wymagają natychmiastowych działań ratowniczych.

Celem działań w jeleniogórskich szkołach ponadpodstawowych i na uczelniach wyższych było nie tylko uświadomienie znaczenia pierwszej pomocy, ale i praktyczne przygotowanie młodych ludzi do sytuacji, w których trzeba wykazać się podstawowymi umiejętnościami ratowniczymi.

Chcemy pokazać młodym ludziom, jak wiele od nich zależy w pierwszych minutach po wypadku, przed przybyciem służb ratowniczych - mówi Piotr Strzelecki, Kierownik Produktu, PF Jelfa SA, Misją PF Jelfa jest podnoszenie komfortu i długości życia społeczeństwa poprzez produkcję preparatów farmaceutycznych zgodnie z najlepszymi światowymi standardami. PF Jelfa jest również producentem leków ratujących życie. Przedsiębiorstwo chce być odpowiedzialnym uczestnikiem życia zbiorowego, dlatego włącza się w działania w obszarze odpowiedzialności społecznej – dodaje Strzelecki.

Co na to uczniowie?

W 20-30 grupach uczestników tylko kilkoro z nas umie udzielać pierwszej pomocy. To chyba za mało. Nas to naprawdę ciekawi: jak pracuje GOPR, jak ratuje się życie, co może tu zrobić zwykły człowiek – mówi Adam, uczeń Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Dzięki takim zajęciom można poczuć się pewniej właśnie w życiu codziennym: w mieście, na drodze, w górach – wszędzie tam, gdzie może być potrzebna pierwsza pomoc. Nikt przecież nie chce uciec przed pomaganiem – wielu natomiast boi się zaszkodzić. Teraz mamy nie tylko podstawowe umiejętności, ale i więcej odwagi – mówi jeden ze studentów Politechniki Wrocławskiej, oddziału w Jeleniej Górze.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.