Akcja "Bezpieczny Samochód"

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2007-11-16 10:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Akcja „Bezpieczny Samochód” polegaja na bezpłatnym sprawdzeniu stanu technicznego samochodów osobowych i ciężarowych. Jej poprzednie edycje cieszyły się dużym powodzeniem i pokazały, że idea bezpieczeństwa wśród użytkowników pojazdów samochodowych staje się coraz bardziej popularna.

Firma TÜVPOL z siedzibą we Wrocławiu oferuje m.in. usługi w zakresie: badań technicznych pojazdów, stacji kontroli pojazdów, rzeczoznawstwa samochodowego oraz certyfikacji rzeczoznawców, szkoleń z obszaru techniki motoryzacyjnej, systemów zarządzania. 11 letnie doświadczenia TÜVPOL-u w obszarze przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz transformacja wiedzy z niemieckiego TÜV pozwoliły na utworzenie ogólnopolskiej sieci Stacji Kontroli Pojazdów. Oferowane przez TÜVPOL szkolenia diagnostów, oprogramowanie do ewidencji badań technicznych oraz dostęp do ponad 100-letnich doświadczeń i wiedzy niemieckiego TÜV, stwarzają współpracującym z firmą Stacjom Kontroli Pojazdów możliwość obsługiwania klientów z gwarancją najwyższej jakości oferowanych usług. Wybrane Stacje Kontroli Pojazdów służą fachową wiedzą w zakresie badań technicznych i miłą obsługą.

Doświadczenia zdobyte podczas organizacji wcześniejszych edycji akcji „Bezpieczny Samochód” pozwalają sądzić, iż i tym razem wielu właścicieli pojazdów skorzysta z możliwości bezpłatnego sprawdzenia stanu technicznego użytkowanych pojazdów. Głównym celem akcji „Bezpieczny Samochód” jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Biorąc pod uwagę takie elementy jak: człowiek – pojazd – droga wszystkim są znane problemy związane z niedoskonałym systemem kształcenia przyszłych kierowców oraz jakością i stanem naszych dróg. Natomiast, opracowywane przez TÜVPOL statystyki usterkowości pojazdów dowodzą, iż co drugi pojazd poruszający się po polskich drogach posiada przynajmniej jedną usterkę. Z tego powodu organizacja tej akcji ma na celu dotarcie i uzmysłowienie kierowcom, jak ważne są okresowe badania techniczne pojazdów oraz utrzymanie ich w prawidłowym stanie technicznym. W czasie ostrej rywalizacji o względy klientów Stacji Kontroli Pojazdów należy pamiętać o rzetelności przeprowadzanych przeglądów rejestracyjnych, gdyż tylko takie badania pozwolą na wyeliminowanie pojazdów niesprawnych i zagrażających uczestnikom ruchu drogowego.

Podczas akcji „Bezpieczny Samochód” sprawdzeniu stanu technicznego samochodów przed nadchodzącym sezonem zimowym poddane zostaną główne elementy nadwozia i podwozia bezpośrednio wpływające na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów: układ zawieszenia, układ hamulcowy, układ kierowniczy czy oświetlenie pojazdu. Kontrola wybranych układów pozwoli na ocenę stanu technicznego badanych pojazdów. Wszystkie sprawne pojazdy otrzymają naklejkę „Bezpieczny Samochód”. Użytkownicy, których pojazdy będą w złym stanie technicznym zostaną poinformowani przez osobę przeprowadzającą badanie o wadach i usterkach danego samochodu. Po akcji i otrzymaniu wyników z przeprowadzonych badań firma TÜVPOL będzie mogła przedstawić opracowanie zawierające dane statystyczne określające stan techniczny pojazdów poruszających się po polskich drogach.

Akcja „Bezpieczny Samochód” jest skierowana do wszystkich użytkowników pojazdów samochodowych na terenie naszego kraju. Zasięg akcji będzie obejmować stacje kontroli pojazdów współpracujące z firmą TÜVPOL, które wyraziły chęć uczestnictwa w organizowanym przedsięwzięciu. Listę Stacji Kontroli Pojazdów, które biorą udział w akcji „Bezpieczny Samochód” można znaleźć na stronie internetowej: www.tuvpol.pl

Stacje Kontroli Pojazdów zainteresowane przyłączeniem się do akcji „Bezpieczny Samochód”, proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie www.tuvpol.pl oraz skontaktowanie się z firmą TÜVPOL. Wszelkich niezbędnych informacji udziela – Paweł Olender - 0602 31 98 31.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama