Dzień Prezydencki

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-06-18 11:40 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W 9-konnej stawce jest m.in. wyhodowana w Niemczech klacz Marlene sklasyfikowana na piątym miejscu w ogólnopolskim rankingu 4-letnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej oraz pochodzący z Wielkiej Brytanii ogier Invisible Dubai (szósty). Nie zabraknie również innych znakomitości, takich jak Hortensja, która dwa lata temu wygrała najważniejszy wyścig dla 3-letnich klaczy Oaks czy Mości Waćpani, ubiegłoroczna triumfatorka Derby i Oaks na Ukrainie.

Z zagranicznych koni wyzwanie podjął czeski Sinuhet trenera Pavla Tůmy, reprezentujący barwy stajni Dr. Charvat, drugiej obok Wrbna Racing najpotężniejszej stajni wyścigowej u naszych południowych sąsiadów. Konie ruszą w klasyczny dystans 2400 m z boksów nowoczesnej, odpowiedniej do rangi wydarzenia, maszyny startowej i powalczą o pulę 87.500 zł, z czego 50 tys. przypadnie zwycięzcy. To pierwsza z kilku wysoko dotowanych gonitw, jakie znalazły się w tegorocznym kalendarzu wyścigowym na Partynicach.

Znakomitych rumaków dosiądą w niej znakomici dżokeje, z czempionem Piotrem Piątkowskim na czele, a także jeźdźcy zagraniczni: Fabian Xaver Weissmeier z Niemiec, Matej Rigo ze Szwajcarii, Jakub Pavliček i Marek Březina z Czech oraz Lilia Reznikowa-Wróblewska z Rosji. Gonitwa o Nagrodę Prezydenta Miasta Wrocławia rozegrana zostanie jako piąta z kolei – start o godz. 16.45; cały mityng rozpocznie się o godz. 14.15.

Innym ważnym wydarzeniem Dnia Prezydenckiego jest międzynarodowa gonitwa z płotami na dystansie 3400 m o Nagrodę Pardubic. Gościem wrocławskich wyścigów będzie dyrektor tamtejszego toru, znanego na całym świecie ze słynnej gonitwy przeszkodowej Wielkiej Pardubickiej. W ramach współpracy, jaką Partynice zawarły z Pardubicami, w trakcie Dnia Polskiego 22 czerwca rozegrana zostanie na pardubickim torze gonitwa o Nagrodę Partynic.

W programie Dnia Prezydenckiego znalazła się jeszcze międzynarodowa gonitwa z przeszkodami (dyst. 3400 m), w której koni dosiadać będą m.in. Thomas Boyer z Francji i Rostislav Benš z Czech, a także dwie gonitwy dla trzylatków pełnej krwi angielskiej i dwie dla trzyletnich arabów. W piątek, 21 czerwca od godz. 10 do 17 dwie piękne rzeźby koni autorstwa Jerzego Bokrzyckiego będą promować wrocławskie wyścigi, ich tytularnego sponsora Lotto, a także współpracę Partynic z Pardubicami. Jedna stanie w Rynku obok fontanny, druga – u zbiegu Rynku i ul. Świdnickiej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama