One Love Sound Fest 2007

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2007-11-09 15:21 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
One Love Sound Fest 2007 -

Festiwal na przestrzeni czterech lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie. Podczas poprzedniej edycji w Hali Ludowej bawiło się ponad dziesięć tysięcy ludzi! W tym roku Organizatorzy przygotowali dwie olbrzymie sceny: główną w Hali Ludowej oraz soundsystemową w pobliskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. To jednak nie wszystko. Na ekskluzywny koncert zaproszono m.in. Anthonego B, który przyleci prosto z Jamajki i zagra jedyny koncert w Europie! Nie gościliśmy jeszcze w Polsce gwiazdy reggae tego formatu! Anthony B ma na swoim koncie kilkanaście świetnie przyjętych na całym świecie płyt i wspólne nagrania z takimi gwiazdami jak: Sizzla, Luciano, Buju Banton, Wyclef Jean i Snoop Dogg!

Pozostali artyści, którzy wystąpią we Wrocławiu również udowadniają, że profil artystyczny One Love Sound Fest zdecydowanie przełamuje panujące w Polsce schematy festiwalowe. Na tegoroczny festiwal zaproszono bowiem w sumie aż 11 zagranicznych wykonawców, którzy do tej pory nie występowali w Polsce. Artyści ci zaprezentują najświeższe, najbardziej ambitne i ekscytujące projekty z całego świata. Festiwalowa publiczność może zatem spodziewać się prawdziwej uczty dźwięków reggae, roots, dub, ragga, hip-hop, dancehall, world music a także cyfrowych eksperymentów.

Koncerty to oczywiście nie jedyna atrakcja One Love. Festiwal urozmaicą także liczne imprezy towarzyszące z udziałem zagranicznych gości. Warsztaty dla soundsystemów poprowadzi World Clash Champion, czyli Sentinel Sound z Niemiec. Natomiast w kinie festiwalowym, oprócz projekcji filmów dokumentalnych i fabularnych o reggae, będzie można spotkać się także z reżyserem dokumentalnego filmu "One Love" - Petrem Zahradka z Czech. W ramach festiwalu odbędzie się również wystawa fotografii Clementa Tardifa z Francji - jednego z najlepszych europejskich fotografów dokumentujących kulturę reggae. 17 listopada każdy miłośnik dobrej muzyki obowiązkowo powinien przybyć do Wrocławia na jedną z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce!

Wystąpią: Anthony B (Jamajka) Jah Shaka (Jamajka/Wielka Brytania) Zoe & The Okada Super Sound (Liberia/Niemcy) Iration Steppas (Wielka Brytania) Sista Woman In Reggae (Wielka Brytania) Sentinel Sound (Niemcy) Irie Revoltes (Niemcy/Francja) Pow Pow Movement (Niemcy) Mantis (Zimbabwe) The Bug (Wielka Brytania) Tomer Yosef (Izrael) Natural Dread Killaz (Polska) Singledread Sound (Polska) Masala Sound System (Polska).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.