Triathlon Radków

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-07-03 14:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. mat. prasowe

Trzecia edycja triathlonu w Radowie – dolnośląskiej stolicy triathlonu już w najbliższą niedzielę. Blisko 300 zawodników z całej Polski zagości nad radkowskim zalewem, w samym sercu Gór Stołowych. Niedzielne zawody triathlonowe będą największą imprezą triathlonową w tej części Polski.

Radków w tym roku postawił na amatorów. Nie oznacza to, że na starcie zabraknie polskiej czołówki. Wręcz przeciwnie, chęć rywalizacji na dystansie ¼ Ironman potwierdził m.in. ubiegłoroczny Mistrz Polski z Radkowa na dystansie długim mieszkaniec Polkowic, Krzysztof Augustyniak. Ponadto wystartuje zwycięzca sprzed dwóch lat lubinianin, Marcin Ławicki. Z całą pewnością dwójka wspomnianych zawodników oraz Mikołaj Luft będą nadawać ton rywalizacji.

- Z roku na rok poziom organizacyjny oraz frekwencja podnoszą się. Triathlon w Radkowie ściąga wielu zawodników, gdyż wyselekcjonowana trasa kolarska oraz biegowa weryfikują tak naprawdę poziom każdego zawodnika - mówi Jan Bednarczyk – burmistrz Radkowa.

- Przykład mieliśmy w ubiegłym roku kiedy to murowany faworyt Mikołaj Luft stracił przeszło 9 minut do zwycięzcy Krzysztofa Augustyniaka - dodaje Tomasz Pawłowski – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Radkowie.

- Trasy kolarskie i biegowe dostosowaliśmy tak, aby poza aspektem sportowym były dla uczestników okazją do podziwiania piękna Gór Stołowych. Również pływanie w górskim zalewie to na skalę Polski wyjątek, gdyż zazwyczaj wszystkie zawody są rozgrywane na nizinach - mówi Filip Szołowski, dyrektor zawodów.

Jeśli chodzi o rywalizację kobiet, należeć ona będzie do dwóch zawodniczek. Małgorzata Szczerbińska, która w ubiegłym roku była w Radkowie piąta, przez rok bardzo mocno poprawiła swoją formę, co zaowocowało zwycięstwami w poprzednich edycjach Garmin Iron Triathlon w Malborku i Szczecinku. Drugą zawodniczką jest wrocławianka Joanna Susmanek, która na poprzednich edycjach była tuż za Szczerbińską.

Triathlon w Radkowie będzie trzecią edycją cyklu. Pomiędzy zawodnikami, którzy wezmą udział w całym cyklu zostanie rozlosowany samochód Renault Clio. W Iron Triathlonie biorą udział również gwiazdy telewizyjne takie jak Tomasz Karolak czy Bartłomiej Topa, co jest bardzo miłym akcentem dla kibiców, którzy mogą ich spotkać w niecodziennej roli – ludzi z żelaza.

Niedzielny start zaplanowany jest na godzinę 12:00 przy Zalewie Radków, wszystkich zachęcamy do przyjazdu do Radkowa. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.irontriathlon.pl

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama