Czech zablokował Drogę Przyjaźni

Piotr Słowiński | Utworzono: 2013-07-12 10:16 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

To pomysł czeskich gospodarzy schroniska Špindlerova Bouda. Co ciekawe blokada została ustawiona po polskiej stronie granicy, rzekomo by uniemożliwić polsko-czeskim grupom złodziei samochodów przerzucanie ich przez sam środek Karkonoskiego Parku Narodowego.

Jeleniogórski wicestarosta Zbigniew Jakiel mówi że samochody utrudniają dojazd służbom ratowniczym do polskiego schroniska Odrodzenie:

Powątpiewa też w podawane przez Czechów powody, bo od polskiej strony na Przełęcz droga jest zła i jeździć nią w ogóle nie wolno, a od czeskiej asfaltowa trasa jest zamykana na klucz i złodzieje aut raczej tamtędy nie pojadą.

Jeleniogórski starosta zwrócił się już w tej sprawie do władz zaprzyjaźnionej z powiatem jeleniogórskim gminy Špindlerovy Mlyn oraz do dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego z prośbą o usunięcie czeskich samochodów z drogi po polskiej stronie granicy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~rjk
2013-07-13 08:57:14
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szanowny"Taki ja",po co ten ton.Granica P/Cz przebiega wzdłuż prawej strony drogi(taka rysa w asfalcie)-str.południowa.Tak więc wszystkie 4 sam.os.parkują w Polsce.Tylko te 2 przy boudzie są na czeskiej ziemi.A tak w ogóle,to boczne wejście/wyjście z tej boudy są na naszą stronę(tam jest słupek graniczny). To miejsce w Karkonoszach jest tak szeroko znane turystom,że odp.na Twoje pytanie"za 100 pkt"brzmi:po polskiej stronie.
~Taki ja
2013-07-13 08:49:41
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co wy pier%&@%#?Po jakiej polskiej stronie? W tle jest ta caka Buda(ergo jest po czeskiej stronie?), wiedzie od niej jasny asfalt, ktory w pewnym momencie sie konczy, a zaczyna ciemny.Ergo to jest granica Polski i Czech. I teraz pytanie za 100 pkt. Na jakim asfalcie stoja kamienie?! Redakcjo PRW... I Ty Brutusie? Klamliwy i tenxencyjny chlam wciskasz?
~K Pik
2013-07-13 04:22:35
z adresu IP: (95.178.xxx.xxx)
Ocena: 0
Po Polskiej stronie w drodze do Przesieki są cztery szlabany zamykane na klucz .Jakoś się Pan Jakiel tym nie interesuje.......
~Witek
2013-07-12 23:58:10
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
od łapania gangsterów są stosowne służby,czeskie jak i polskie a nie jakiś poje..y kmiotek.
~marta
2013-07-12 16:30:36
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
czesi jak chcą se robic blokady to na swoim terytorium, z całym szacunkiem, ale bez przesady to atak na suwerenność RP. A straż graniczna gdzie jest? masz racje Janka sama widziałam jak nie wiedzą co robić to se Policje wzywają to w takim razie pytam po co oni są jak gliniarzy wołają...dramat
~janina
2013-07-12 16:19:56
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nasza Straż Graniczna to lenie, lebry, i niedouczeni ludzie, którzy nigdy nie potrafiły nic zrobić i zawsze jak se nie radzą to wzywają Policje na miejsce. Ja bym te służbę już dawno rozwiązała bo to strata pieniędzy.
~rjk
2013-07-12 15:26:48
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 0
A co na to Służba Graniczna.Ze zdjęcia wynika,że barykada została ustawiona na terytorium POLSKIM.Z właścicielami tej boudy(4 gwiazdkowego hotelu)już wcześniej było wiele problemów.Jak rozwiązano np.dowóz czeskich materiałów budowlanych na polską stronę,i wiele innych spraw?
~ryszard
2013-07-12 15:22:28
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 0
a co na to nasi spece od granic państwa?Gdzie jest Służba Graniczna.Wyraźnie ze zdjęcia wynika,że głazy są ustawione na terytorium POLSKI.
~PiSudzki
2013-07-12 11:48:18
z adresu IP: (46.170.xxx.xxx)
Ocena: 0
Cztery głazy kupię.
~jolo
2013-07-12 11:17:49
z adresu IP: (79.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
cholerne knedle znowu łeb za wysoko podnoszą
~WOJNA
2013-07-12 10:58:34
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
WOJNA!!!
~marcin
2013-07-12 10:40:38
z adresu IP: (89.228.xxx.xxx)
Ocena: 0
ee tam, nie spinajcie, wyjaśni się
~Vratislav91
2013-07-12 10:37:07
z adresu IP: (31.175.xxx.xxx)
Ocena: 0
ale polacy to są też numery
~Zbigniew ,,bicykl,,
2013-07-12 10:35:02
z adresu IP: (176.114.xxx.xxx)
Ocena: 0
moim zdaniem nawyższy czas aby dokończyć budowę drogi sudeckiej na przełęcz karkonoską i bedzie koniec konfliktu
~amator
2013-07-12 10:23:34
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czesi jak zwykle coś mącą i zwalają winę na nas...
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.