Falstart Zagłębia z Pogonią Szczecin

| Utworzono: 2013-07-19 19:54 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

KGHM Zagłębie Lubin przegrało przed własnymi fanami z Pogonią Szczecin 0:2. Miedziowi nie imponowali formą w spotkaniach przedsezonowych, nie pokazali wiele także na inaugurację ligi.

Byli drużyną zdecydowanie gorszą od portowców. Choć to gospodarze utrzymywali się dłużej przy piłce, nic z tego nie wynikało.

Wynik meczu został ustalony jeszcze przed przerwą. W 6. minucie rzut wolny wykonywał Takafumi Akahoshi. Japończyk dośrodkował idealnie na głowę Macieja Dąbrowskiego, a ten bez problemu umieścił piłkę w bramce Zagłębia. Na 2:0 podwyższył w 29. minucie Akahoshi, który wykorzystał zbyt krótkie wybicie bramkarza gospodarzy i niefrasobliwość obrońców.

Ubiegły sezon lubinianie rozpoczęli też od porażki, też grali przeciwko Pogoni. W Szczecinie zespół Pavla Hapala przegrał aż 0:4.

KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:2
bramki: Maciej Dąbrowski 6, Takafumi Akahoshi 29

Zagłębie: Michał Gliwa - Bartosz Rymaniak, Adam Banaś, Ľubomír Guldan, Paweł Oleksy - Róbert Jež, Jiří Bílek (80, Adrian Rakowski), Łukasz Piątek (46, Arkadiusz Woźniak), Aleksander Kwiek, Miłosz Przybecki (61, David Abwo) - Michal Papadopulos.

widzów: 8135.