Prywatne ogródki działkowe

Michał Wyszowski | Utworzono: 2013-08-12 08:26 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Będą to prawdopodobnie pierwsze w Polsce prywatne ogródki działkowe. Miłośników zieleni we własnym gospodarstwie chce gościć Daniel Jasiński.

Inicjatywa jest w pełni komercyjna, choć właściciel terenu nie ukrywa, że chce przełamać monopol, jaki na  tego typu działalność ma w Polsce związek działkowców.  - Będziemy alternatywą - zapowiada.

W Polskim Związku Działkowców pomysł przyjmują raczej chłodno. Działacze czekają na wyniki pracy posłów, którzy jeszcze w tym roku zdecydują o przyszłości polskich działkowców oraz samego związku. Według  szefa okręgu sudeckiego Wincentego Kulika prywatne ogródki to nie jest dobry kierunek zmian.

W ogródkach w Jedlinie ma nie być związku, struktur ani składek. Klienci mają za to płacić dzierżawę za wybrane działki.

Posłuchaj relacji Radia Wrocław:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~zawiedziony
2013-11-05 22:37:18
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: -2
no, niestety otwarcie ogrodu przesunęło się na wiosnę, bo wszyscy chętni mają węża w kieszeni i nie chcą płacić za zimowe miesiące postoju - ot, tacy z nich działkowcy. No cóż Panie Danielu, ja jak zapowiadałem telefonicznie, biorę 2 działeczki po 150 metrów obok siebie, od kwietnia - zarezerwowałem na stronie. pozdrawiam.
~jestem z jedliny-zdrój
2013-08-30 12:24:17
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: -1
dwa dni temu zarezerwowałem działkę on-line na stronie www, a wczoraj byłem obejrzeć - i powiem tak: jest super! utargowałem 4 miesiące gratis! facet jest w porządku! można się dogadać. miejsce jest fajne. polecam!
~tsark
2013-08-23 17:45:29
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 0
wszędzie znajdą się puste działki. nie o to chodzi, że trzeba robić prywatne, bo tych państwowych brakuje. chodzi o to że o te prywatne zadba ich właściciel. ścieżkę wykosi, ogrodzenie naprawi - bo w końcu kasę bierze, a jak do tego coś obok tych działek będzie ciekawego jak np. w jedlinie tor saneczkowy, albo park linowy, czy inny pałacyk do zwiedzenia - to kto zechce ten skorzysta.
~krast
2013-08-17 11:38:29
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
ludzie, w Wałbrzychu wiele działek stoi pustych
~zaciekawiony
2013-08-16 09:44:38
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
a czy będzie można kupić taki kawałek ziemi na własność, ja chętnie płaciłbym po kilkaset złotych na miesiąc (zamiast kredytu) ale chciałbym zostać właścicielem takiej działki - oferta całkiem ciekawa, poco nabijać kasę bankom, może tak sami zaczniemy się dogadywać?
~jan
2013-08-14 11:30:11
z adresu IP: (80.53.xxx.xxx)
Ocena: -1
już zarezerwowałem działeczkę na stronie internetowej u pana Daniela. No to się nazywa XXI wiek. Ponoć ma być jeszcze monitoring działek. Więc jak będę widział że mi trawa zarasta to przyjadę skosić. Byłem tam i widoki są świetne. Mam rodzinę w Wałbrzychu. Więc jak dla mnie z Wrocławia taka baza wypadowa na kotlinę kłodzką - to super sprawa i tylko za 50 zł na miesiąc. Wystarczy zagooglować hasło Prywatne ogródki działkowe i któryś tam link z kolei wskazuje na te ogrodki w jedliniezdroj. Panie Danielu - ja już myślałem, że w tej Polsce nic nie da się zrobić. Zuch z Pana.
~Nie mam jeszcze ogródka.
2013-08-13 10:33:35
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 0
Moim zdaniem to dobry pomysł. W dzisiejszych czasach, widać wśród ludzi, chęć wypoczynku na świeżym powietrzu. Takie możliwości dają właśnie prywatne ogródki działkowe, gdzie będzie można spotkać się ze znajomymi i grillować. Jak to będzie pilnowane, monitorowane to chyba już mam ogródek. Będę tam miał z warzyw groszek i bób, a z owoców maliny ogrodowe. Bo z tym mi się kojarzy posiadanie ogródka. A jakie są wasze wspomnienia z dzieciństwa?
~kolo
2013-08-12 17:24:01
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mogą być i prywatne...
~zainteresowana
2013-08-12 14:59:26
z adresu IP: (80.53.xxx.xxx)
Ocena: 0
jestem z wrocławia i myślę, że to świetny pomysł taki własny kawałek działeczki na wypad za miasto tym bardziej że to uzdrowisko i czyste powietrze, lasy, góry. to tylko 70 km od wrocławia i chętnie bym skorzystała z dziećmi na weekend, pod warunkiem, że jest tam jakiś nocleg na miejscu, albo jeśli można postawić tam altankę. Pomysł świetny. Pozdrawiam.
~sceptyk
2013-08-12 14:07:20
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
zależy za ile, w ogródkach płace 200 zł za rok
~bluk01
2013-08-12 13:22:31
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 0
Prywatne ogródki działkowe to bardzo dobry pomysł. Jest to zdecydowanie innowacyjny pomysł, który da do myślenia zasiedziałym strukturą, pseudo prezesom i zarządom. Może takie innowacyjne podejście skłoni młodszych ludzi mieszkających w mieszkaniach do spędzania wolnego czasu w otoczeniu zieleni na własnym ludzi dzierżawionym terenie. Gratuluję pomysłu i pozdrawiam.
~Komentarz został usunięty
2013-08-12 10:09:57
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 0