Wrocław: Światowe sławy tenisa na wózkach

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-08-13 08:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W tegorocznej imprezie weźmie udział ponad 56 zawodników z 11 krajów świata. Pula nagród prestiżowych zawodów z serii NEC (Whellchair Tenis Tour) to 16,5 tysiąca USD.

Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach „Wrocław CUP 2013” z serii NEC (Whellchair Tenis Tour) jest jednym ze 160 turniejów organizowanych na całym świecie dla tenisistów poruszających się na wózkach inwalidzkich – jedynym w tej części Europy. Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych Aktywni Wrocław jest organizatorem zawodów od 2003 roku, otrzymując coraz wyższe noty za profesjonalizm od Międzynarodowej Organizacji ITF (z siedzibą w Londynie) – w tym roku ITF 2. W turnieju weźmie udział 56 zawodników z Polski i świata.

- Poprzez organizowanie naszego Turnieju, chcemy zachęcić osoby niepełnosprawne do aktywnego trybu życia i uprawiania sportu, który jest jedną z najlepszych form samorealizacji – opowiada Jacek Wierdak, były zawodnik, a obecnie szef DSSN Aktywni Wrocław i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego „Wrocław Cup 2013”. – Goszcząc co roku najlepszych w-skersów z czołowych miejsc rankingu ITF pokazujemy, że pomimo oczywistych trudności, można się w życiu świetnie realizować – mówi Bartłomiej Skrzyński, rzecznik miasta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych. Cykliczny turniej, aktywizujący osoby niepełnosprawne przełamuje negatywne stereotypy na temat w-skersów i jest jednym z elementów polityki włączających w główne nurty życia miasta i udoskonalania „Wrocławia bez barier”.

Dodatkowym elementem zawodów będzie Turniej Integracyjny im. Grzegorza Offmana, w trakcie którego mecze tenisowe rozegrają w-skersi, VIPowie i sponsorzy. 

Turniej zostanie rozegrany w hali sportowej w Centrum Tenisa Redeco we Wrocławiu przy al. Hallera 81A. Uczestnicy turnieju będą zakwaterowani i wyżywieni w Hotelu Park Plaza przy ul. Drobnera 11/13 we Wrocławiu i w Hotelu Vega ul. Grabiszyńska 251 we Wrocławiu oraz w innych hotelach w pełni dostosowanych dla w-skersów. Dla zawodników biorących udział w turnieju Wrocław Cup przewidziane są nagrody rzeczowe i pula nagród pieniężnych. Każdy otrzymuje nagrodę. Wstęp na turniej dla szerokiej rzeszy widzów jest bezpłatny. W czasie turnieju zawodnicy i wszyscy uczestnicy mają zapewnioną obsługę medyczną, w tym lekarza sportowego jak również wykwalifikowane osoby do przeprowadzania pełnej odnowy biologicznej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama