IV Spotkania z Jazzem Tradycyjnym

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-08-13 11:51 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
IV Spotkania z Jazzem Tradycyjnym -

1.    Czwarte spotkania z jazzem tradycyjnym w Kłodzku i Polanicy –Zdroju, to bardzo dynamicznie rozwijająca się impreza Ziemi Kłodzkiej, organizowana społecznie już czwarty rok. Organizatorami Imprezy są  pasjonaci regionu, członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Polanica-Zdrój założonego w 2009 roku przez wicestarostę powiatu, Adama Łąckiego. Przewiduje się, że w imprezie uczestniczyć będzie kilka tysięcy Polaków, łączących przez kulturę muzyczną, pokolenia od dzieci, młodzieży do seniorów.

2.    17.08.2013 w Kłodzku a potem w Polanicy–Zdroju 5 zespołów ( 4 z polski i jeden z Czech z gwiazdą wieczoru), liczących około 50 artystów, będzie integrować mieszkańców regionu i turystów prezentacją jazzu tradycyjnego.

3.    W ramach imprezy w drodze warsztatów prowadzonych przez doświadczonych muzyków tworzony jest młody zespół jazzowy składający się z uczniów szkół średnich Powiatu, którzy pierwszy raz zaprezentują się na scenie z perspektywą rozwoju w następnych latach.

4.    Impreza nowatorsko integruje mieszkańców Ziemi Kłodzkiej z turystami i wczasowiczami Kłodzkich Uzdrowisk, poprzez wspólne muzykowanie i kulturę muzyczną Jazzu Tradycyjnego – Nowoorleańskiego,  będącego korzeniami muzyki.

5.    Impreza wylansuje młodych polskich artystów z naszych szkół i podniesie w oczach gości wartość naszych Uzdrowisk zwiększając ich obłożenie.

6.    Atrakcją imprezy będzie udział zespołu z Czech wraz z jazzową gwiazdą Evą Emingerovą.

7.    Szczególnym wydarzeniem będzie największa we współczesnym świecie próba bicia Rekordu Guinessa, w zespołowej  grze na około 300 tarkach. Przyjazd turystów z tarkami na taką skalę będzie wielkim wydarzeniem kulturalno–promocyjnym dla regionu i całego Dolnego Śląska. Wsparcie imprezy obecnie zapewni jej rozwój  w przyszłości.

Misja imprezy;

Impreza realizuje oryginalną misję, międzypokoleniowego, pro turystycznego bratania się mieszkańców Ziemi Kłodzkiej z turystami poprzez przypomnienie korzeni muzyki w formie jazzu tradycyjnego.

Impreza przez trzy lata organizacji wywoływała wielkie zainteresowanie społeczne.

1.    Realizacja zapotrzebowania społecznego w rejonie uzdrowiskowym Ziemi Kłodzkiej w ramach pro turystycznej strategii regionu i Dolnego Śląska.
2.    Zwiększenie napływu turystów pozwalającego na większe wykorzystania potencjału Ziemi Kłodzkiej.
3.    Zaangażowanie miejscowej młodzieży dla jej rozwoju w ramach społecznej inicjatywy stowarzyszenia.

Adresaci  imprezy;

1.    Przewidywany udział ok. kilku tysięcy uczestników imprezy
2.    Mieszkańcy Ziemi Kłodzkiej i kila tysięcy turystów oraz wczasowiczów z całego kraju, którzy jako goście przy muzyce bratają się z tubylcami
3.    Kilku pokoleniowe rodziny bratające się pod czas imprezy

Uzasadnienie dofinansowania;

1.    Zapewnienie udziału profesjonalnych zespołów jazzowych i gwiazd (np. zespół TIGER BAND z Wrocławia – laureat  Festiwalu Złotej Targi z 2008r., czy zespół z Czech z gwiazdą Evą Emingerovą)
2.    Wielka promocja pro turystyczna regionu i jego produktów np. Wód Mineralnych STAROPOLANKA
3.    Wzmocnienie społecznej inicjatywy stowarzyszenia

Zakładane cele;

1.    Promocja Ziem Kłodzkiej i Uzdrowiskowego Regionu Dolnego Śląska
2.    Poprzez zwiększenie zainteresowania turystów i wczasowiczów, zwiększenie wykorzystania potencjału Ziemi Kłodzkiej z Polanicą-Zdrój
3.    Międzypokoleniowa integracja tubylców z gośćmi regionu
4.    Aktywizacja muzyczno-kulturalna i pro turystyczna miejscowej młodzieży z kłodzkich szkol poprzez warsztaty i udział w imprezie

Miejsce;

KLODZKO GALERIA TWIERDZA
i POLANICA – ZDRÓJ  (polanicki deptak i Muszla Koncertowa w parku zdrojowym )

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.