Zagłębie wciąż na dnie tabeli

| Utworzono: 2013-08-24 08:33 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Piłkarze z Dolnego Śląska przegrali trzeci mecz w sezonie ekstraklasy. Ulegli na własnym stadionie Cracovii 0:1.

Miedziowi mogli prowadzić już od 8. minuty. Przed doskonałą szansą stanął  Bartosz Rymaniak, ale przegrał pojedynek z bramkarzem gości. W 22. minucie blisko zdobycia gola był młody Piotr Azikiewicz. Zabrakło jednak odrobiny precyzji. Cracovia przed przerwą nie stwarzała wielkiego zagrożenia pod bramką Michał Gliwy

Druga połowa również należała do gospodarzy. Ponownie jednak zespół Adama Buczka nie był w stanie trafić do siatki. Zemściło się to na nieco ponad kwadrans przed końcowy gwizdkiem. Na strzał z 30 metrów zdecydował się Marcin Budziński, fatalny błąd popełnił Gliwa i piłka wpadła do bramki. W końcówce goście mogli jeszcze zdobyć kolejne gole.

KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Marcin Budziński (72).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Sebastian Bonecki, Adrian Rakowski, Bartosz Rymaniak. Cracovia Kraków: Mateusz Żytko, Damian D?browski, Krzysztof Danielewicz.

KGHM Zagłębie Lubin: Michał Gliwa - Bartosz Rymaniak (65. Paweł Widanow), Adam Bana?, Lubomir Guldan, Dorde Cotra - Adrian Bł?d (61. Arkadiusz WoĽniak), Łukasz Pi?tek, Aleksander Kwiek, Sebastian Bonecki (46. Adrian Rakowski), Piotr Azikiewicz - Michal Papadopulos.

Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz - Marcin Ku?, Mateusz Żytko, Adam Marciniak, Paweł Jaroszyński (75. Sławomir Szeliga) - Vladimir Boljevic (56. Marcin Budziński), Krzysztof Danielewicz, Damian D?browski, Rok Straus (46. Bartłomiej Dudzic), Sebastian Steblecki - Dawid Nowak.