Śląsk pokonał Widzew (Relacja)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2013-08-25 09:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W 5. kolejce rozgrywek wrocławianie pokonali przed własną publicznością Widzew Łódź 3:1. Mimo zmęczenia po niedawnym pucharowym występie w Sevilli - trener gospodarzy Stanislav Levy nie eksperymentował ze składem. Czeski szkoleniowiec Śląska dał odpocząć tylko trójce podstawowych graczy. Na boisko nie wybiegli Ostrowski, Plaku, Pawelec. Ich miejsce w wyjściowym składzie zajęli natomiast Gavish, Patejuk i Socha.

Pierwsze 20 minut meczu miało wyrównany przebieg, a szanse na otwarcie wyniku mieli piłkarze obu zespołów. Decydujący dla losów spotkania był okres między 23. a 29. minutą spotkania, w którym gospodarze dwukrotnie pokonali Macieja Mielcarza. Najpierw po dośrodkowaniu Sylwestra Patejuka z lewej strony boiska bramkę strzałem głową zdobył Dalibor Stevanovic. 6 minut później było już 2:0. Po zespołowej akcji piłkę wzdłuż bramki zagrał Waldemar Sobota, a Marco Paixao z najbliższej odległości skierował ją do siatki. Jeszcze przed przerwą bliscy zdobycia kolejnych goli byli Sebastian Mila i Paixao, ale po ich strzałach futbolówka o centymetry mijała bramkę gości.

Po zmianie stron przewaga nadal należała do dobrze grających wrocławian. Efektem była trzecia bramka, zdobyta po bardzo widowiskowej akcji w 60 minucie. Wrocławianie kilkoma podaniami z pierwszej piłki rozmontowali defensywę Widzewa, Patejuk dograł do stojącego w polu karnym Mili, a ten  strzałem przy słupku pokonał Mielcarza. Gdyby piłkarze Śląska mieli lepiej ustawione celowniki ich wygrana mogła być jeszcze bardziej okazała. Świetnych sytuacji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystali jednak m.in. Paixao oraz rezerwowy Jakub Więzik. Nieskuteczność Śląska została ukarana przez rywali, którzy w 76. minucie zdobyli, jak się później okazało, honorową bramkę. Na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy snajper łodzian - Eduards Visniakovs, dla którego było to już piąte trafienie w tym sezonie.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:1 (2:0).

Bramki: 1:0 Dalibor Stevanovic (23), 2:0 Marco Paixao (29), 3:0 Sebastian Mila (60), 3:1 Eduards Visnakovs (76).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 12˙000.

Śląsk Wrocław: Gikiewicz - Dudu, Kokoszka, Gavish, Socha - Sobota (76' Plaku), Stevanović, Kaźmierczak, Mila, Patejuk - Paixao (89' Więzik).

Widzew Łódź:  Mielcarz - Airapetian (33' A.Visnakovs), Mroziński (72' Bruno), Bartkowski, Phibel, Stępiński - Kaczmarek, Okachi (56' Kasprzak), Batrović, Nowak - E.Visnakovs.