Biją, bo muszą wyrobić "normę"?

Michał Wyszowski | Utworzono: 2013-08-27 06:56 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Takie słowa miał od wałbrzyskich policjantów usłyszeć Andrzej Horodyski. Gdy się nie zgodził, został pobity w radiowozie. Mężczyzna swoją wersję wydarzeń przedstawił już w prokuraturze. Zapewnia, że sprawę wyjaśniał będzie do samego końca.

Policjanci odpowiadają, że wyjaśniać nie ma czego, ponieważ do pobicia zwyczajnie nie doszło.

- Z naszej strony wszystkie czynności zostały wykonane prawidłowo- mówi aspirant Joanna Żygłowicz:



To kolejny w ostatnich tygodniach przypadek, w którym pojawia się oskarżenie o brutalność wałbrzyskiej policji. Prokuratura bada także sprawę 35-letniego mieszkańca Białego Kamienia, który zmarł po wizycie w komisariacie.

Sekcja zwłok wykazała, że zginął w wyniku urazów wewnętrznych. Kilka godzin wcześniej przebywał w komisariacie nr 5 na Białym Kamieniu.

Honorata Gruca mówi, że syn po wyjściu z jednostki dzwonił do kilku kolegów i skarżył się, że został pobity przez policjantów.



Posłuchaj:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~TPS
2015-03-14 12:21:38
z adresu IP: (213.108.xxx.xxx)
Ocena: 2
JEBAĆ PSIARNIE !
~Sołtys
2014-12-31 20:38:05
z adresu IP: (5.226.xxx.xxx)
Ocena: -4
Za darmo policjant nikogo nie uderzy. Po to jest Policja. Ma być porządek.
~Wkurzman
2013-08-29 15:38:43
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: -2
Nie wierzę mu.
~monopol na przemoc
2013-08-29 10:09:21
z adresu IP: (46.170.xxx.xxx)
Ocena: -1
- W kwestiach bandytyzmu, przestępczości rozumianej jako przemoc, państwo nie dzieli się na policję, prokuraturę, Ministerstwo Sprawiedliwości. Państwo w tej sprawie będzie działało razem i będzie działało skutecznie - mówił Bartłomiej Sienkiewicz. - Państwo polskie będzie w stanie pokazać, że monopol na przemoc ma państwo, a nie bandyci - dorzucił jeszcze Sienkiewicz.
~bgk
2013-08-29 09:09:56
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: 0
no właśnie nie ma, paranoja w sytuacji gdy wszędzie sa kamery
~maria
2013-08-28 20:33:06
z adresu IP: (79.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
a co niema monitoringow na policji ?
~Nocny
2013-08-28 13:21:15
z adresu IP: (80.239.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ponad 40 lat mieszkam dwie bramy od psiarni. Trzeba uważać.
~acik
2013-08-28 09:51:38
z adresu IP: (109.199.xxx.xxx)
Ocena: 0
Policjanci aa szkoleniu, że mogą działać poczuciu bezkarności,ludzi maja traktować z pogardą, jak śmieci.Chodzi o zastraszenie społeczeństwa, ci co się nachapali przez ostatnie 20 lat, teraz trzęsą portkami.A bieda na razie chowa się po kątach, ale niedługo wyjdzie na ulice.
~Daro
2013-08-28 04:01:34
z adresu IP: (92.251.xxx.xxx)
Ocena: 2
Przecież to gestapo nic dodać nic ując
~Sith'ari
2013-08-27 20:28:26
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 2
Możesz ich nagrywać bez powiadomienia ich o tym, są funkcjonariuszami publicznymi i nie dotyczy ich ustawa o ochronie danych osobowych i ble ble ble.
~Adekwatny
2013-08-27 19:30:51
z adresu IP: (91.142.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ciekaw jestem gdzie PO milicji "trenuje się" "Poli-Mili-cjantów" z Wałbrzycha? Może w Lindau?
~jooooooooooooooooo
2013-08-27 17:05:11
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dyskretnie włącz dyktafon w telefonie i nagrywaj tą hołotę. Oby się nie przydało... ? ? ? ? ? ? ale serio ;d? z tego co wiem musisz jeszcze poinformowac ze to robisz inaczej to nie dowod ba jeszcze moga ci sprawe wytoczyc
~Rafi
2013-08-27 11:59:11
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jacyś frustraci żeby wyrobić normę polują na rowarzystów jeżdżących po chodnikach.. To już podobno plaga. Jak się nie godzisz na mandat to lanie. Poprzestawiało się w główkach.
~w-ch
2013-08-27 11:28:28
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: -1
W Wałbrzychu ma miejsce duży wzrost przestępczości, maja tu miejsce częste kradzieże rzeczy pozostawionych w autach nawet potrafią kuriera okraść z opon. Dzieje się to z kilku przyczyn 1-bezrbocie w samym mieście Wałbrzychu mamy 7500 zarejestrowanych bezrobotnych a ilu nie jest ?? przypomnę ze miasto liczy 120 000 mieszkańców. 2-To jet najważniejszy problem w wielu dzielnicach, rodzice nie są zainteresowani co ich pociechy robią poza domem ponoć mówi się ze chowa je ulica. Czym skorupka za młodu nasiąknie ,tym na starość trąci to jest moja opinia jak mieszkańca Wałbrzycha.
~Widzisz millicjanta?
2013-08-27 08:29:18
z adresu IP: (193.59.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dyskretnie włącz dyktafon w telefonie i nagrywaj tą hołotę. Oby się nie przydało...