Poszukiwanie Rzeczywistości

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-09-06 11:28 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Justyna Pennards-Sycz

Projekt pt. „Poszukiwanie Rzeczywistości” stanowi rozwinięcie problematyki tożsamości jednostki w świetle tezy, że obiektywna rzeczywistość nie istnieje. Jest to forma artystycznej podróży po miejscach mniej lub bardziej realnych, w której artystka podejmuje rozważania na temat natury ludzkiej - zarówno w kontekście jej fizycznej, jak i duchowej formy.

Abstrakcyjne płótna zgromadzone na wystawie reprezentują naturalną tęsknotę człowieka za niezwykłością dnia codziennego – są próbą odpowiedzenia na pytanie o kolor, smak, zapach życia, które z czasem pokrywają się szarym cieniem banalności. „Poszukiwanie Rzeczywistości” jest akceptacją ograniczeń świata zewnętrznego, na gruncie których można zbudować własny dom.

GALERIA ZDJĘĆ Z WERNISAŻU (KLIKNIJ)

Pierwsza wystawa Justyny Pennards-Sycz w Polsce jest wynikiem poszukiwań własnej przestrzeni w rzeczywistości pełnej sztucznych granic. Czasem absurdalna i groteskowa, chwilami pełna życia i radości - wielokrotna zmiana kraju zamieszkania była dla artystki możliwością zmierzenia się z pytaniem: „Kim jestem?”. Stanowiła ona również motor napędowy dalszego poszukiwania ukrytych znaczeń w otaczającym nas świecie.

Justyna Pennards-Sycz
Malarka, ekonomistka i tłumaczka polskiego pochodzenia, aktywna działaczka grupy artystycznej „Fundacja Absoluut” w Amersfoot (Holandia). Wychowana w Gliwicach pod okiem nauczycieli akademickich, ojca astronoma i fizyka, oraz matki - chemiczki. W 1982 roku, ze względu na napiętą sytuację polityczną i gospodarczą kraju, rodzina podjęła decyzję o emigracji. Początkowo Niemcy, później Francja i Holandia. Wczesne próby twórcze oraz głęboko zakorzeniony przez rodzinę szacunek dla sztuki wysokiej zaowocowały studiami w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Utrechcie (specjalizacja: malarstwo) oraz dalszym rozwojem w duchu malarstwa abstrakcyjnego. Współautorka licznych projektów artystycznych, popularyzujących sztukę w przestrzeniach publicznych (m.in. Hotel Bloom, Livebuild).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama