Europejski Dzień Języków

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-09-10 11:19 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Europejski Dzień Języków -

Europejski Dzień Języków (EDJ) to obchodzone od 2001 roku święto wielojęzyczności Europy. We Wrocławiu odbędzie się już trzecia edycja EDJ. Na uczestników czekają warsztaty, panele dyskusyjne, wykłady, gry i zabawy, a także wystawy, prezentacje, występy artystyczne i wiele innych atrakcji. W tym roku, w dniach od 20 do 27 września, Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej wraz z Biurem Informacyjnym Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz z parterami wspierającymi – instytutami językowymi, szkołami i bibliotekami oraz uczelniami i centrami badawczymi – zapraszają na obchody EDJ we Wrocławiu.

Tradycyjnie, w całej Europie, w ramach EDJ, organizowane są najróżniejsze wydarzenia: m.in. spektakle, gry i zabawy, koncerty, kursy językowe, warsztaty. Wydarzenia te odnoszą się do różnorodności językowej naszego kontynentu oraz promują naukę języków obcych. To wspaniała okazja, aby spojrzeć na kulturę europejską poprzez pryzmat języków, których poznanie zbliża i łączy. Po raz kolejny – wrocławianie i wszyscy goszczący w stolicy Dolnego Śląska – będą mogli wziąć aktywny udział w tej międzynarodowej i wielokulturowej zabawie. Wydarzenia mają charakter otwarty dla uczestników i są nieodpłatne.

Europejski Dzień Języków we Wrocławiu rozpocznie się 20 września o godzinie 9.00 w Centrum Egzaminacyjnym DELE przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, gdzie przygotowano warsztaty w języku hiszpańskim A ESCENA. Tego samego dnia uczestnicy m.in. będą mogli wziąć udział w wyjątkowych zajęciach „Zagraj z nami – język francuski poprzez zabawę” oraz sprawdzić się w „Biegu językowym” pod patronatem Società Dante Alighieri – dla zwycięzców czekają nagrody!

W kolejnych dniach czekają nas inne atrakcje, warto wymienić „Warsztaty języka chorwackiego” (21 września) dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat, opracowane przez Towarzystwo Polsko-Chorwackie we Wrocławiu, „Rumuński w Pigułce” - zajęcia dla dorosłych (23 września), „Język polski dla cudzoziemców” (23 września) - przygotowane przez International Friends of Wrocław). Przedstawicielstwo Regionalny Komisji Europejskiej (ul. Widok 10) zaprasza na warsztaty translatorskie „Czy łatwo być tłumaczem w Komisji Europejskiej”, przeznaczone dla studentów studiów przekładoznawczych. (26 września).

Zajęcia i prezentacje przygotowano również dla wielbicieli i zainteresowanych poznaniem innych języków, np. niemieckiego, angielskiego, włoskiego, serbskiego, a także greki i łaciny.

Gorąco polecamy też udział w niezwykłej debacie (25 września) „Spróbujmy się zrozumieć. Czy język migowy to język obcy?”. Jest to wyjątkowa okazja, aby poznać i „zobaczyć” język migowy.


Więcej na http://edj.wroclaw.pl/

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.