Akademik Politechniki jak nowy (Zobacz)

Dariusz Wieczorkowski | Utworzono: 2013-09-14 10:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Krzysztof Mazur/Pryzmat PWr

To wszystko czeka na rodziny studenckie z Politechniki Wrocławskiej w odremontowanym Domu Studenckim Atol przy ul. Powstańców Śląskich. Remont budynku trwał rok.

Dzięki inwestycji zwiększony został metraż pokoi. Ponadto w budynku wymieniono wszystkie instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne. Akademik posiada własną serwerownię i sygnalizację alarmową pożaru.

Każde piętro zyskało inną kolorystykę. Na ścianach dominuje kolor pistacjowy, żółty i beżowy. Na podłogach przeważa spokojny szary. Całość łączą czerwone detale.

W pokojach do dyspozycji mieszkańców są przestronne szafy, stół, biurko, rozkładana kanapa, lodówka, zlew i dwupalnikowa płyta kuchenna. Jest również miejsce na łóżeczko dziecięce.

Kliknij na zdjęcie, by przejść do galerii (fot. Krzysztof Mazur/Pryzmat PWr)

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Byly sudent PWr 1967-1972
2019-01-30 17:55:26
z adresu IP: (5.184.xxx.xxx)
Ocena: 0
To byl moj pierwszy akademik na PWr 1967/68 rok. Pokoj 20 metrowy, dwa metalowe lozka pietrowe, szafa na odziez, szafka na prowiant dla 4 osob. Sniadnia, kolacje we lanym zakresie. Obiady na Pdwalu w akademiku Fosa.
~gość
2015-02-08 23:02:43
z adresu IP: (37.128.xxx.xxx)
Ocena: 0
Witam, mam pytanie, czy owy akademik również przysługuje narzeczeństwu która mają termin ślubu? czy jedynie już legalnym małżeństwom?
~gość
2013-09-19 15:00:25
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
zgadzam się z komentarzem że sporo mieszkańców tylko podtrzymuje status studenta, przez co zajmują miejsca innym małżeństwom które studiują naprawdę.. a to jak będą wyglądały pokoje zależy od tego jak będą ludzie dbali o nie. Obecnie mieszkam w akademiku małżeńskim PWR i widzę które osoby jaki porządek trzymają..
~Były Student PWR
2013-09-19 13:46:45
z adresu IP: (217.153.xxx.xxx)
Ocena: 0
GRATULUJE PWR :) Nie wiem w jakim akademiku małżeńskim jest syf i zniszczenia spowodowane przez ludzi tam mieszkających, owszem jak w każdym się zdarzają osoby które nie dbają o dobro wspólne. Ale większość pokoi jest czysta i zadbana. Studenci tam mieszkający często sami we własnym zakresie remontują (malują, odświeżają) pokoje. Fajnie że PWR zorganizowała takie miejsce i odpowiednio je przystosowała. Do Akademika może się dostać praktycznie każde małżeństwo, a to że ktoś pracuje i studiuje to nie znaczy że ma tam nie mieszkać ( każdemu wolno). Co do opłat to chyba za każdy akademik są zbliżone i znając ludzi tam mieszkających nigdy nie słyszałem narzekań na ceny. Były Student Pwr
~xyz
2013-09-18 12:04:10
z adresu IP: (79.184.xxx.xxx)
Ocena: 0
Najciekawsze jest to, że zazwyczaj mieszkają tam małżeństwa które są tylko na papierku studentami. W rzeczywistości każdy z mieszkańców pracuje i podtrzymuje status studenta jak tylko się da. Mało tego narzekają jak oni muszą dużo płacić za te akademiki... Niech znajdą sobie chociaż kawalerkę za tą cenę !!! Za rok pewnie będzie tam syf i zniszczenia jak w starym akademiku małżeńskim.
~morswin
2013-09-18 07:33:20
z adresu IP: (193.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pewnie ulokują tam erasmusów, bo naszej polskiej hołocie nic się nie należy...
~aneczka
2013-09-14 23:18:13
z adresu IP: (151.32.xxx.xxx)
Ocena: 0
na pewno dużo zależy od studentów.....
~karolina
2013-09-14 14:17:04
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ciekawe, jak długo będą takie piękne i czyste. Akademik "Raj" należący do UP po roku użytkowania już nie wyglądał tak ładnie, teraz, po dwóch latach jest jeszcze gorzej. Przed remontem mieszkało mi się tam zdecydowanie lepiej. Meble się rozpadają, okna ciekną, prysznice i kabiny tragedia, zalewa się sąsiadów, wentylacja jest tylko na papierze ... i można tak wymieniać i wymieniać.
~słoik
2013-09-14 13:21:09
z adresu IP: (84.38.xxx.xxx)
Ocena: 0
nic tylko mieć dzieci...
~gambler
2013-09-14 11:55:18
z adresu IP: (91.240.xxx.xxx)
Ocena: 0
no i o to chodzi,. akademiki wcale nie musza byc syfiaste. oby wiecej takich remontow