Piłsudskiego nie do poznania

Dariusz Wieczorkowski | Utworzono: 2013-09-24 09:52 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Wszystko za sprawą remontów, które będą prowadzone w kilku budynkach przy Piłsudskiego. Odrestaurowany zostanie m.in. budynek, w którym mieści się hostel DW Piast. Obiekt ten znajduje się na liście zabytków miasta Wrocławia. Już w tej chwili trwają tam prace remontowe.

Cały środek poddany jest rozbiórce i będzie wyburzony. Odnowiona zostanie cała elewacja oraz wnętrze „Piasta”. Inwestycja przewiduje także remont kopuły. Jak zapewnia inwestor, spółka Cohm, mieszkańcy miasta Wrocławia i turyści poznają nowe oblicze budynku już w sierpniu 2014 roku.

Równocześnie rozpoczną się pracę nad odświeżeniem elewacji budynku po byłym Hotelu Grand. Pod koniec 2013 roku obiekt ma zyskać nowy wygląd.

Remontu doczeka się również Hotel Polonia. Już teraz trwają tam prace nad zabudową wewnętrznego patio. Remont przewiduje także odświeżenie elewacji.

- Odbudowa Hotelu Piast oraz modernizacja 2 znaczących dla tej okolicy obiektów hotelowych bez wątpienia odświeży i zmieni dzisiejszy obraz tak ważnej dla miasta i mieszkańców okolicy - zapewnia Bartosz Gebel, prezes spółki Cohm, która zarządza obiektami.

Ponadto przy ul. Piłsudskiego ma także powstać biurowiec na zachodniej pierzei placu przed dworcem PKP. Biurowiec architekturą nawiązywać ma do lat 20 i 30 ubiegłego wieku. Budynek ma być gotowy w 2015 roku.

Wizualizacja (Kliknij na zdjęcie, by przejść do galerii)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama