New Model Army (Premiera)

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-09-24 13:50 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. YouTube

W Polsce jest ona już dostępna w dystrybucji Mystic Production, a także w serwisach streamingowych.

- Na tej płycie chcieliśmy zrobić coś nowego, coś, czego jeszcze w naszej twórczości nie było. Wyszło chyba lepiej niż się spodziewaliśmy, a brzmieniowo bez wątpienia jest to nasz najlepszy album - mówi o nowej płycie lider zespołu, JUSTIN SULLIVAN.

Pierwsze sygnały od recenzentów, w tym polskich, potwierdzają tylko jego słowa. Na własne uszy można się o tym przekonać na jednym z czterech koncertów na początku października w Polsce.

- Tytuł płyty został zaczerpnięty ze średniowiecznego francuskiego powiedzenia mówiącego, że o zmierzchu trudno odróżnić psa od wilka, czyli przyjaciela od wroga. To idealnie pokazuje przemianę, jaką przeszliśmy dzięki temu krążkowi - dodaje Sullivan.Grupa wystąpi 6 października w Gdańsku (B90), 8 października w Warszawie (Proxima), 9 października w Krakowie (Kwadrat) i 10 października we Wrocławiu (Alibi, support: This Cold).

New Model Army to zespół, powstały w 1980 roku w brytyjskim Bradford i choć dla wielu subkultur pozostaje kultowym - nie daje się łatwo sklasyfikować. Formacja swoją najnowszą płytę wyprodukowała własnym sumptem, a mixami zajął się Joe Barresi, znany przede wszystkim ze współpracy z Tool, Queens Of The Stone Age, Bad Religion i Soundgarden. Do wydawnictwa „Between Dog and Wolf" dołączony jest film dokumentalny dotyczący historii tego kultowego zespołu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama