DRJ: Międzylesie - wzór gościnności (Zobacz)

Jan Pelczar | Utworzono: 2010-06-05 20:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

(Fot. Katarzyna Pawlak / Radio Wrocław)

(Zobacz galerię zdjęć pod tekstem).

Dolnośląskie miasto przygraniczne jak co roku świętowało w gronie przyjaciół - z Polski i Czech. Kilkanaście sołectw dolnośląskich i czeskie miasteczka rywalizowały w konkursie grillowania pod Trójmorskim Wierchem. Na polu biwakowym roznosiły się niebiańskie zapachy, a pogoda podczas sobotniej rywalizacji dopisywała - tak słonecznego, letniego popołudnia nie powstydziłby się żaden nadmorski kurort.

Goście jak co roku przywieźli do Międzylesia najsmaczniejsze specjały. Królowały między innymi gulasze z dziczyzny wrocławskiego Koła Łowieckiego Ostoja, indycze kupry przyrządzane przez członków popularnego zespołu ludowego "Róża" z Różanki oraz truskawkowe ciasto z Dolnika.

Spragnieni sportowej rywalizacji przez cały weekend walczyli w turniejach siatkarskich, tenisa stołowego, czasówkach kolarskich, meczach piłkarskich i zawodach wędkarstwa. Najbardziej ekstrawaganckim popisem był jak co roku turniej wbijania gwoździa. Znakomicie rywalizował jeden z łowców z Ostoi, zawodnicy Radia Wrocław mogli liczyć na miejsce w pierwszej dziesiątce.

XVI Dni Międzylesia potrwają także w niedzielę - gwiazdą popołudnia będzie Ivan Komarenko.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama