Ewelina Waleczna. Pomóżmy jej w walce! (REPORTAŻ)

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2013-10-03 08:48 | Zmodyfikowano: 2015-04-16 15:36
A|A|A

Na zdjęciu Ewelina walcząca o powrót do samodzielności

Jej auto kilkakrotnie koziołkowało. Efektem było między innymi złamanie kręgosłupa. Refundowana rehabilitacja dawno się już skończyła. Skończyły się też pieniądze na prywatne leczenie.

Po szpitalach w Opolu i we Wrocławiu Ewelina trafiła do Krakowa. Tam pod opieką fachowców dochodzi do sprawności.  - Nie można przerwać ćwiczeń, które przynoszą efekty - mówi jej przyjaciółka i prezenterka Radia RAM Monika Jaworska.



Jedyną szansą na powrót do pełnej sprawności jest specjalistyczna, wielomiesięczna rehabilitacja. Jednak miesięczny koszt terapii to około 9 tysięcy złotych.

Posłuchajcie archiwalnego reportażu o Ewelinie Lis:



Wszyscy, którzy chcą pomóc Ewelinie Lis stanąć pewnie na nogach mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych "Amber" - koniecznie z dopiskiem "Lis Ewelina".

"Amber - Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych,
ul. Duńska 1, 91-204 Łódź, KRS:0000311677"
Deutsche Bank PBC S.A. Oddział w Łodzi
NUMER KONTA: 05 1910 1048 2251 0123 2398 0002
OPIS PRZELEWU: Lis Ewelina


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~xxx
2014-01-22 13:28:16
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 0
Reportaż jest pięknie zrobiony. Stara dobra szkoła reportażu radiowego. Brawo.
~sylwia
2014-01-04 18:05:03
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
to znaczy, bardzo dobrze, że powstał przynajmniej reportaż o tej tragedii. Ale oprócz wypowiedzi Pani Moniki, i p. Eweliny jest taki ... bez uczuciowy... mogę się mylić rzecz jasna... może jakieś głosy słuchaczy też by mogły być?
~sylwia
2014-01-04 17:49:46
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -6
reportaż jednak pokraczny ...
~Kola
2014-01-04 11:02:25
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 5
a nie może mieć tej rehabilitacji we wrocławiu i mieć jakieś dyżury już w radiu???
~Zara
2014-01-04 10:35:51
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -2
Żeby jak najszybciej wróciła do radia wrocław!!! Na zdjęciu widać, że daje sobie z rehabilitacją dzielnie radę. Trzymam mocno kciuki!!!
~Piter71, Wrocław
2013-11-06 16:03:10
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 3
Puściłem przelew na konto fundacji z dopiskiem "Lis Ewelina", cały czas o niej myślę, wysyłając pozytywną energię. W modlitwie proszę Pana o Jej powrót do normalnego życia i przed mikrofon radiowy. Czekam z niecierpliwością na Jej głos... nie mogę się doczekać Jej powrotu do magicznego radia. Fajna musi być z niej kobieta...
~Radio Wrocław
2013-11-01 11:15:51
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: -6
Ewelina ma i miała etat w Radiu Wrocław. Zresztą praca też cały czas na nią czeka.
~aaa
2013-10-25 15:06:18
z adresu IP: (31.175.xxx.xxx)
Ocena: -2
a etat w radiu miała czy umowa smieciowa? powinna podać radio do sądu ... yyle
~Tomek
2013-10-14 12:03:02
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Też dołączam się do pomocy. Brakuje głosu Eweliny na antenie Radia Wrocław. Szybkiego powrotu do pełni zdrowia!
~pewność w jednośći
2013-10-11 00:42:34
z adresu IP: (164.126.xxx.xxx)
Ocena: 0
EWELINO będzie DOBRZE
~ano
2013-10-08 23:39:41
z adresu IP: (130.255.xxx.xxx)
Ocena: 1
I cierpliwość!
~ano
2013-10-08 21:55:53
z adresu IP: (130.255.xxx.xxx)
Ocena: 2
Waleczność to podstawa
~Piter71, Wrocław
2013-10-07 12:26:11
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: -1
Aha, za chwilkę puszczam przelew.... Zdrowia Walecznej Pani Ewelinie!
~Piter71, Wrocław
2013-10-07 12:22:57
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: -2
Z jaką prędkością pani jechała? Nawet jeśli z bardzo wielka, to i tak poniosła karę.... Pani Ewelino, ściskam z Panią kciuki i mam nadzieję niedługo pazią usłyszeć zza mikrofonu.
~dechain
2013-10-05 00:41:38
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak zwykle każdy myśli, że jego to nigdy nie spotka. Wszyscy są idealnymi kierowcami, nie robią błędów i łatwo oceniać innych. Ewelina walcz dalej, podziwiam Cię, na pewno będzie dobrze!
~apacz
2013-10-04 21:07:34
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 1
dio jesteś marnym kuta..m cieńkim zapewne kierowcą który nigdy nie poznał mozliwości swoich (zapewne marne) jak i samochodu.Wypadki zdarzają się każdemu .Ewelinie za chęć życia,niepoddawanie się i radość życia ode mnie wszystkiego najlepszego.Puszczam przelew.Pozdrowienia
~Dio
2013-10-04 15:02:40
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: 0
Chyba gdyby to nie był z jej winy to by napisai że to ktoś ją skrzywdził, a tak to szukają naiwnych którzy będą wpłacać kase żeby znowu mogła szaleć, nie?
~sghjghj
2013-10-04 13:38:03
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Z jaką prędkością pani jechała?
~~wierny thomas
2013-10-03 23:37:43
z adresu IP: (164.127.xxx.xxx)
Ocena: -1
TWOJA i NASZA nadzieja uczyni realnym Twój krok ... Ewelino Waleczna !
~w thomas
2013-10-03 22:58:10
z adresu IP: (164.127.xxx.xxx)
Ocena: 142
Każdy nowy dzień zaczyna się głęboką nocą Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem , nie gaś nigdy światła nadziei... BOB DYLAN
~Lech
2013-10-03 18:20:19
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
brawo, alleluja i do przodu ;p
~Lukasz po przejsciach :-)
2013-10-03 14:04:15
z adresu IP: (95.16.xxx.xxx)
Ocena: 1
brawo Ewelina! nie ma czasu na marudzenie! trzymam kciuki za dalsza rehabilitacje
~Patrycja
2013-10-03 11:35:39
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: -2
Dobry reportaż, o dzielnej pannie Lis! Za jakiś czas pojawi się na prw: dla Radia Wrocław mówiła Ewelina Lis.
NA ANTENIE
WojciechJanicki
Wojciech Janicki
 09:00 - 12:00
Kulturalne przedpołudnie
Zapraszam